Arsenal - West Ham 0:2Video v akci. Souček nasměroval West Ham k vítězství

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček přispěl gólem k vítězství West Hamu 2:0 v 19. kole anglické ligy na hřišti o titul bojujícího Arsenalu. „Kladiváři“, za které nastoupil i druhý český reprezentant Vladimír Coufal, se po třetí výhře za sebou posunuli na šesté místo tabulky. Arsenal zůstal po první domácí porážce v sezoně druhý a nevyužil šanci posunout se do čela před Liverpool.

Tomáš Souček z West Hamu se raduje po gólu proti Arsenalu.

Souček otevřel skóre zápasu ve 13. minutě, kdy poslal z malého vápna míč do poloodkryté branky po přihrávce Jarroda Bowena z brankové čáry. Rozhodčí u videa několik minut zkoumal, zda už míč před Bowenovou zpětnou nahrávkou nebyl v autu, nakonec sudí Michael Oliver Součkovu pátou ligovou branku v sezoně potvrdil. Arsenal měl v prvním poločase velkou převahu, ale nejblíž ke vstřelení branky se dostal ve 42. minutě, když Bukayo Saka nastřelil tyč.

Branková konstrukce naopak pomohla v 55. minutě hostům. Na roh Jamese Warda-Prowse vyskočil řecký stoper Konstantinos Mavropanos a odrazem od břevna vstřelil do sítě svého bývalého klubu první gól v Premier League. Na druhé straně v mnohem jednodušší situaci hlavičkoval v 66. minutě Gabriel Jesus nad branku.

Vítězství hostů mohl ještě v nastavení zvýraznit Saíd Benrahma, ale jeho pokutový kop brankář David Raya zlikvidoval. I tak se mohl trenér West Hamu David Moyes na 23. pokus radovat z první výhry na hřišti Arsenalu.

Tomáš Souček z West Hamu skóruje proti Arsenalu.

V druhém dnešním utkání Brightonu porazil 4:2 Tottenham. Spurs vyšli bodově naprázdno po třech vítězstvích a v tabulce zůstali pátí. Brighton, jenž naopak tři minulé zápasy nevyhrál, táhl Joao Pedro. Brazilský útočník přihrál v 11. minutě na první branku zápasu Jacku Hinshelwoodovi a v obou poločasech proměnil pokutový kop. Nádhernou střelou zpoza pokutového území se také blýskl Kolumbijec Petvis Estupiňán, jenž hrál po zranění poprvé od září.

Tottenham, jenž se mohl v případě výhry dotáhnout na třetí Aston Villu, se prosadil až za stavu 4:0 pro domácí. V závěrečné desetiminutovce výsledek upravili Alejo Véliz a Ben Davies.

Tomáš Souček (vpravo) a Jarrod Bowen z West Hamu se radují z gólu proti Arsenalu.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:
Brighton - Tottenham 4:2 (24. a 76. Joao Pedro obě z pen., 11. Hinshelwood, 64. Estupiňán - 81. Véliz, 86. Davies),
Arsenal - West Ham 0:2 (13. Souček, 55. Mavropanos).