Souček ve formě! Brankou zařídil West Hamu výhru

Reprezentační záložník Tomáš Souček ve 13. kole anglické ligy rozhodl gólem v nastavení o výhře fotbalistů West Hamu 2:1 na hřišti Burnley. Celý zápas odehrál i jeho spoluhráč Vladimír Coufal. Manchester City v přímém souboji o první příčku remizoval doma 1:1 s Liverpoolem. Zaváhání obou týmů využil večer Arsenal a po vítězství 1:0 v londýnském derby nad Brentfordem se posunul do čela tabulky o bod před „Citizens“.

Tomáš Souček se raduje z vedoucí branky proti Burnley

West Ham po Rodriguezově penaltě ještě v 86. minutě prohrával, v závěru ale předvedl velký obrat. U obou gólů byl záložník Kudus, jehož centr si nejprve srazil do vlastní sítě O'Shea a v první minutě nastaveného času zužitkoval další nabídku ghanského fotbalisty na zadní tyči Souček. Kapitán národního týmu dal čtvrtý ligový gól v sezoně a navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Nottinghamu. V součtu s reprezentací se trefil ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě.

„Kladiváři“ jsou stále devátí. Burnley nebodovalo pošesté za sebou a zůstává poslední.

„Mám radost, že dávám důležité góly za klub i reprezentaci. Navíc jsme postoupili na Euro, což nebylo snadné, byli jsme pod velkým tlakem. Musím pořád tvrdě pracovat a zkusit na to navázat i v dalších zápasech,“ řekl Souček klubovému webu.

Manchester City poslal do vedení v 27. minutě křižnou střelou kanonýr Haaland. Třiadvacetiletý Nor dal ve 48. zápase 50. gól v Premier League a dosáhl tohoto milníku o 17 utkání dřív než dosavadní rekordman Andy Cole. Se 14 trefami si navíc upevnil vedení v tabulce střelců.

Domácí měli ve druhém poločase několik šancí na zvýšení náskoku, nakonec ale udeřil z ojedinělé příležitosti Liverpool. Salah našel na hranici vápna Alexandera-Arnolda a ten podobnou střelou jako Haaland poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

„Citizens“ ztratili v lize podruhé za sebou, před reprezentační pauzou remizovali 4:4 na hřišti Chelsea. „Reds“ prodloužili ligovou sérii bez porážky na pět zápasů a jsou nadále jen o bod za obhájci titulu.

Před oba celky se posunul Arsenal, o jehož triumfu rozhodl až v 88. minutě hlavou Havertz. „Kanonýři“ zvítězili venku po dvou utkáních a Brentford zdolali v součtu s pohárem podruhé v sezoně.

Newcastle doma zvládl pátý ligový duel v řadě, tentokrát si poradil 4:1 s Chelsea. Na Isakovu trefu ze 13. minuty ještě odpověděl z přímého kopu Sterling, po změně stran už ale „Straky“ dominovaly. V 60. minutě se prosadil hlavou kapitán Lascelles, záhy využil velké chyby zkušeného stopera Silvy jiný Brazilec Joelinton a v závěru pojistil výsledek Gordon. Newcastle je šestý, Chelsea desátá.

Jen o bod zpět za Newcastlem je sedmý Brighton, který vyhrál 3:2 v Nottinghamu. Dvakrát se prosadil útočník Joao Pedro. „Racci“ udrželi vedení navzdory oslabení, v němž hráli od 73. minuty po Dunkově vyloučení. Brighton skóroval i inkasoval v posledních 17 ligových utkáních, stejnou sérii měl naposledy Manchester United v sezoně 1959/60.

Anglická fotbalová liga – 13. kolo:
Manchester City – Liverpool 1:1 (27. Haaland – 80. Alexander-Arnold)
Burnley – West Ham 1:2 (49. Rodriguez z pen. – 86. vlastní O'Shea, 90.+1 Souček)
Luton – Crystal Palace 2:1 (72. Mengi, 84. Brown – 75. Olise)
Newcastle – Chelsea 4:1 (13. Isak, 60. Lascelles, 61. Joelinton, 83. Gordon – 23. Sterling)
Nottingham – Brighton 2:3 (3. Elanga, 76. Gibbs-White z pen. – 45.+4 a 58. z pen. Joao Pedro, 26. Ferguson)
Sheffield United – Bournemouth 1:3 (90.+7 McBurnie – 12. a 51. Tavernier, 45.+3 Kluivert)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.