Torres dvěma góly sestřelil Sunderland, Rosický byl u výhry Arsenalu

Londýn

Rafael Benítez nemluvil do větru, když říkal, že zná recept na to, jak udělat z Fernanda Torrese kanonýra. Po dvou brankách v Lize mistrů se Torres dvakrát prosadil i v 16. kole Premier League na půdě Sunderlandu. Chelsea zvítězila 3:1. Dvakrát se trefil také Mikel Arteta z Arsenalu, který proti West Bromwichi proměnil oba pokutové kopy. U vítězství byl i Tomáš Rosický, který odehrál posledních devět minut zápasu.

Španělský útočník ve službách Chelsea Fernando Torres se raduje z branky do sítě Sunderlandu.

Torres otevřel skóre zápasu už ve 14. minutě, když zužitkoval přihrávku Hazarda z pravé strany. Na konci první půle zfauloval Ramirese Larsson a španělský útočník si vzal balón k exekuci pokutového kopu. A bez potíží penaltu proměnil. Náskok „Blues" navýšil na začátku druhé půle další Španěl Mata, jemuž asistoval Torres. Sunderlandu se podařilo snížit zásluhou Johnsona, další gól však Petr Čech neinkasoval a Chelsea poprvé pod Benítezem vyhrála ligový zápas.

Chelsea protrhla dlouhou sérii bez výhry a ze třetího místa ztrácí na vedoucí Manchester United sedm bodů. "Rudé ďábly" čeká v neděli městské derby s Manchesterem City.

Rosický v základní sestavě chyběl

Trenér Arsenalu Wenger do utkání s West Bromwichem Rosického do základní sestavy neposlal. Český reprezentační kapitán tak společně se zbytkem lavičky sledoval, jak ve 25. minutě Cazorla tísněný obráncem Reidem šikovně spadl v pokutovém území a sudí odpískal penaltu. Tu Arteta bezpečně proměnil. Ke druhé brance měl blízko o deset minut později Wilshere, který si naběhl na šikovnou přihrávku Gervinha z levé strany. Mladík v dresu „Kanonýrů" ale skluzem poslal míč jen mimo.

V závěru první půle odpustil rozhodčí Arsenalu pokutový kop, když v pokutovém území zahrál rukou stoper Mertesacker. Na druhé straně nebezpečně z hranice velkého vápna pálil aktivní Gervinho, Myhill jeho ránu s vypětím všech sil zneškodnil. Stejný hráč se mohl prosadit přesně po hodině hry, v kritické chvíli však netrefil balón. Arsenal poslal do dvoubrankového vedení znovu Arteta. A znovu díky proměněné penaltě, kterou rozhodčí odpískal po faulu Brunta na Oxlade-Chamberlina.

Do zápasu nakonec zasáhl i Tomáš Rosický, který v 81. minutě vystřídal jednoho z nejlepších hráčů zápasu Gervinha. V posledních minutách zápasu se dostal na hřiště také Podolski, který se dokázal propracovat do obrovské šance. Německý forvard ale zazmatkoval a bránu hostů přestřelil. Arsenal však přesto dokázal po třech zápasech zvítězit a vyšplhat z desáté na šestou příčku.

Hráči Queens Parku remizovali 2:2 na hřišti Wiganu a nevyhráli ani na šestnáctý pokus. Překonali tak neslavný rekord Swindonu, který v ročníku 1993/94 čekal na výhru v Premier League 15 duelů.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo
Arsenal - West Bromwich 2:0 (26. a 64. obě z pen. Arteta)
Aston Villa - Stoke 0:0
Southampton - Reading 1:0 (61. Puncheon)
Sunderland - Chelsea 1:3 (66. Johnson - 11. a 45.+2 z pen. Torres, 49. Mata)
Swansea - Norwich 3:4 (51. a 90.+3 Michu, 58. De Guzman - 16. Whittaker, 40. Bassong, 44. Holt, 77. Snodgrass)
Wigan - QPR 2:2 (19. McCarthy, 74. Beausejour - 26. Nelsen, 71. Cissé).