Trenérovi Stoke City zemřela matka a jeho svěřenci otočili zápas

LONDÝN

Fotbalisty Stoke City k pondělnímu vítězství nad Aston Villou motivoval trenér Tony Pulis. Dvaapadesátiletému kouči před zápasem zemřela matka a on kvůli cestě za rodinou do Walesu zmeškal první poločas duelu. O přestávce se však objevil v kabině a emotivním proslovem vyburcoval "Potters" k otočení skóre a první výhře v této sezóně anglické ligy.

"Měl za sebou těžký den, ale na nic nečekal a rovnou se vrhnul do práce," řekl serveru BBC Pulisův asistent Dave Kemp. "V první půli mi telefonoval na lavičku a o přestávce už přišel do šatny a křičel, až padala omítka ze zdí," dodal.

Pulis musel z Newportu do Stoke urazit 225 km a City bez něj po prvním poločase prohrávalo 0:1. Když se po přestávce objevil na lavičce, přivítali ho fanoušci bouřlivým potleskem. "Potters" poté díky brankám útočníka Kenwyna Jonese a obránce Roberta Hutha v nastavení skóre otočili.