Manchester City - Chelsea 1:0Vedoucí Manchester City zdolal ve šlágru druhou Chelsea, rozhodl De Bruyne

Fotbalisté Manchesteru City porazili v souboji prvních dvou týmů anglické ligy na svém hřišti 1:0 Chelsea a v čele soutěže mají už třináctibodový náskok. Šlágr 22. kola a duel posledních finalistů Ligy mistrů rozhodl v 70. minutě domácí kapitán Kevin De Bruyne. Manchester United neudržel dvougólové vedení a jen remizoval 2:2 na půdě Aston Villy. Norwich udolal 2:1 Everton a odpoutal ze z posledního místa, Newcastle v záchranářské bitvě remizoval 1:1 s Watfordem.

Kevin de Bruyne a Joao Cancelo z Manchesteru City po gólu proti Chelsea.

"Citizens" byli po celý zápas nebezpečnější, Chelsea dokonce poprvé pod koučem Tuchelem nevystřelila v prvním poločase ligového utkání na branku. Domácí nakonec převahu přetavili ve 12. vítězství v řadě zásluhou De Bruyneho, jenž si za vápnem navedl míč do středu a technickou střelou nedal Kepovi šanci.

Obhájci titulu porazili svého nejbližšího pronásledovatele i podruhé v sezoně nejtěsnějším rozdílem. "Blues" mohou přijít v neděli o druhé místo, Liverpoolu stačí k posunu v tabulce bodovat doma s Brentfordem.

Utkání Aston Villa - Manchester United odstartoval kuriózní moment ze šesté minuty. Fernandesovu střelu z dálky chtěl gólman Martínez schovat v náručí, míč si ale srazil mezi nohama do branky. Portugalský záložník přidal ve druhé půli ještě jednu trefu, svou sedmou v sezoně.

Domácí ale v závěru dokázali zápas zremizovat. V 77. minutě snížil Ramsey a o pět minut později se při svém debutu v dresu "Villans" trefil na zadní tyči Coutinho, jenž v birminghamském klubu hostuje z Barcelony. "Rudí ďáblové" zůstávají sedmí, Aston Villa je třináctá.

Norwich zabral po šesti porážkách a posunul se na 18. příčku. Na poslední místo se propadlo Burnley, které má ale oproti "Kanárkům" čtyři utkání k dobru.

O tři zápasy více než nejhorší tým tabulky má Newcastle, který nastoupil do důležitého utkání proti sedmnáctému Watfordu i s čerstvou posilou Chrisem Woodem, jenž přišel v týdnu právě z Burnley. "Straky" poslal do vedení krátce po změně stran po individuální akci Saint-Maximin, domácí ale na druhou výhru v sezoně nedosáhli. V 88. minutě srovnal hlavou Joao Pedro.

Z dnešního programu vypadlo kvůli nákaze koronaviru a množství zraněných hráčů v domácím týmu utkání Burnley - Leicester. Dnes vedení soutěže vyhovělo ze stejného důvodu žádosti Arsenalu a odložilo nedělní derby "Kanonýrů" na hřišti Tottenhamu. V této sezoně je to už 21. odložený zápas Premier League.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:
Manchester City - Chelsea 1:0 (70. De Bruyne)
Newcastle - Watford 1:1 (49. Saint-Maximin - 88. Pedro)
Norwich - Everton 2:1 (16. vlastní Keane, 18. Idah - 60. Richarlison)
Wolverhampton - Southampton 3:1 (36. Jiménez z pen., 59. Coady, 90.+1 Traoré - 84. Ward-Prowse)
Aston Villa - Manchester United 2:2 (77. Ramsey, 82. Coutinho - 6. a 67. Fernandes)