West Ham - Wolves 3:0Souček s Coufalem byli u výhry West Hamu nad Wolves, ligu vede Arsenal

Čeští fotbalisté Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem pomohli West Hamu v 17. kole anglické ligy k domácímu vítězství 3:0 nad Wolverhamptonem. Liverpool pouze remizoval 0:0 ve šlágru s Manchesterem United a přišel o první místo. Do čela se posunul o bod Arsenal, který si poradil 2:0 s Brightonem. Třetí je Aston Villa po výhře 2:1 na hřišti Brentfordu.

Fotbalisté West Hamu slaví branku v zápase s Wolverhamptonem.

West Ham se ujal dvougólového vedení už v prvním poločase, kdy udeřil dvakrát z brejku Kudus. Ghanský reprezentant potvrdil střeleckou formu, v posledních pěti soutěžních utkáních se trefil čtyřikrát. V závěru přidal pojistku Bowen, s deseti brankami nejlepší ligový střelec „Kladivářů“. Na všechny tři góly přihrál záložník Paquetá.

Souček s Coufalem nastoupili tradičně v základní sestavě. Coufal byl vystřídán až v nastavení krátce poté, co dostal žlutou kartu. West Ham se posunul na osmé místo, Wolves jsou třináctí.

Liverpool měl v souboji s Manchesterem velkou převahu, tradičního rivala přestřílel 34:6, branku ale vstřelit nedokázal. A to ani ve zbytku nastavení, které dohrávali hosté bez vyloučeného Dalota.

„Reds“ nenavázali na výsledek 7:0 z březnového vzájemného duelu a přišli o stoprocentní bilanci na svém stadionu, kde předchozích sedm ligových zápasů v sezoně vyhráli. United neskórovali potřetí za sebou, v tabulce jim patří sedmé místo.

Arsenal částečně napravil zaváhání z minulého kola proti Aston Ville (0:1) a doma neprohrál už 13. soutěžní duel v řadě, což je rekordní šňůra pod trenérem Artetou. V 53. minutě se prosadil hlavou po rohu Jesus a v 87. minutě zužitkoval Havertz samostatný únik. Brighton neskóroval v lize po 32 zápasech a patří mu devátá pozice.

Aston Villa prohrávala od konce první půle, kdy dal první gól v Premier League útočník Lewis-Potter. V 71. minutě ale dostal červenou kartu obránce Brentfordu Mee a v 77. a 85. minutě využili přesilovku Moreno s Watkinsem.

Ani Aston Villa nedohrála v plném počtu, v nastavení byl vyloučen Kamara, svěřenci kouče Emeryho už ale třetí ligové vítězství po sobě udrželi. V tomto kalendářním roce vyhráli v nejvyšší soutěži 25. zápas, což je nový klubový rekord.