Manchester City - Crystal Palace 2:2Tápající Manchester City překvapivě remizoval s Crystal Palace

Manchester City v anglické fotbalové lize ztratil body s Crystal Palace po výsledku 2:2, remizoval doma potřetí v řadě a ze čtvrtého místa ztrácí na vedoucí Liverpool tři body. Reds navíc mají utkání k dobru. Zápas Bournemouthu s Lutonem se nedohrál poté, co kapitán hostů Tom Lockyer ve druhém poločase zkolaboval.

Fotbalisté Crystal Palace se radují z vyrovnávací branky na hřišti Manchesteru City

„Naši lékaři potvrdili, že utrpěl srdeční zástavu. Když už byl na nosítkách, reagoval. Jeho stav je stabilizovaný a podstupuje další testy,“ uvedl klub v prohlášení. Lockyer zkolaboval v 65. minutě, zápas za stavu 1:1 už nepokračoval. Potíže měl Lockyer už v květnovém play off druhé ligy, kdy rovněž zkolaboval a následně podstoupil operaci srdce. V  červnu se mohl k fotbalu vrátit.

Svěřenci Pepa Guardioly vedli proti patnáctému Crystal Palace v 54. minutě po brankách Grealishe a Lewise už 2:0. Lewis se v Premier League trefil poprvé. Hosté však v 76. minutě snížili zásluhou Matety, a když stejného hráče v nastavení fauloval Foden v pokutovém území, penaltu proměnil Olise. „Citizens“ opět chyběl zraněný kanonýr Haaland.

Kapitán Lutonu Lockyer zkolaboval v 65. minutě, zápas za stavu 1:1 už nepokračoval. Klub v prohlášení uvedl, že devětadvacetiletý fotbalista je při vědomí a reaguje.

Newcastle doma zvítězil nad Fulhamem 3:0, všechny góly dal ve druhém poločase a prosadil se i sedmnáctiletý Miley, který se stal nejmladším střelcem klubu v Premier League. O zbylé branky se postarali Almirón a Burn. Fulham hrál od 22. minuty v oslabení po vyloučení Jiméneze. „Straky“ uspěly po dvou ligových prohrách a po středečním konci v Lize mistrů. V tabulce jsou na pátém místě.

Desátá Chelsea ve druhém poločase skórovala dvakrát během sedmi minut zásluhou Palmera a Jacksona a zdolala 2:0 poslední Sheffield.

Anglická fotbalová liga – 17. kolo:
Chelsea – Sheffield United 2:0 (54. Palmer, 61. Jackson)
Manchester City – Crystal Palace 2:2 (24. Grealish, 54. Lewis – 76. Mateta, 90.+3 Olise z pen.)
Newcastle – Fulham 3:0 (57. Miley, 64. Almirón, 82. Burn)
18:30 Burnley – Everton
Utkání Bournemouth - Luton bylo předčasně ukončeno za stavu 1:1 poté, co zkolaboval hostující kapitán Tom Lockyer.