West Ham v rozkladu. Tisíce fandů zmizely před půlí, dalším bránili v odchodu

Trápení West Hamu v roce 2024 pokračuje. Londýnský mančaft s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě totálně znemožnil v městském derby Arsenal. Nedělní debakl 0:6 mnoho domácích fanoušků nevydrželo dokoukat. Tisíce z nich opustily stadion ještě před závěrem první půle, dalším pořadatelé podle příspěvků na sociálních sítích bránili v odchodu.

Prořídlé tribuny sledující závěr utkání mezi West Hamem a Arsenalem. Ilustruje to, jak se tým s českými fotbalisty Součkem a Coufalem trápí.

Byla to vypovídající scénka, do jakých bahnitých problémů se v Premier League noří vítěz posledního ročníku Evropské konferenční ligy.

Na olympijském stadionu teprve končil úvodní poločas, televizní kamery ale zachytily, jak se z něj valí pryč zástupy příznivců West Hamu.

Jejich oblíbenci si proti favoritovi nevytvořili v první půli žádnou kloudnou šanci. „Obrovské zklamání z výkonu,“ láteřil ve studiu Canal+ Sport Radoslav Kováč, bývalý fotbalista West Hamu. „Po zisku míče byli hrozně daleko od brány. West Ham nebyl vůbec nebezpečný.“

Půlhodinu alespoň bránil jeho někdejší zaměstnavatel bezbrankovou plichtu. V 32. minutě se po rohu Arsenalu prosadil stoper Saliba.

A započala zkáza.

Po francouzském obránci se trefil Saka z penalty, jako další stoper Gabriel a na počátku nastavení zvyšoval už na 4:0 pro hosty ještě Trossard.

A domácí diváci houfně zamířili k východům. Jeden z fanouškovských účtů na sociální síti X přinesl informaci, že pořadatelé fanouškům bránili v brzkém odchodu. Někteří z nešťastníků byli podle účtu spatřeni, jak se pokouší uplavat přes vodní kanál, který areál obtéká.

Možná to bylo radikální, ale dobré řešení.

Hammers ve druhé půli schytali další dva góly, vepředu zůstali dál naprosto neškodní. Pro West Ham se jednalo o nejvyšší ligovou porážku od roku 1959.

Z trapného představení nevytrhl West Ham ani záložník a kapitán české reprezentace Souček s kolegou a pravým bekem Coufalem, kteří oba odehráli kompletních 90 minut.

Tým trenéra Davida Moyese v kalendářním roce 2024 stále nevyhrál. V FA Cupu jej vyřadil druholigový Bristol, po neděli čeká West Ham už pět zápasů na výhru v Premier League.

Jen úspěšný podzim drží West Ham stále v horní půlce tabulky. I po sérii nezdarů zůstává osmý, jen mu už zřejmě nevratně pláchly pozice zajišťující evropské poháry. Poslední potupa 0:6 jen znásobí diskuze o tom, zda Moyes není trenérem na odstřel.

„Neorganizace, a pohyb hráčů je velmi špatný. David Moyes se dostal pod velký tlak a myslím, že se to bude v nejbližších dnech řešit,“ odhadl expert Kováč.

Rozčarování dali najevo i fanoušci, kteří po závěrečném hvizdu bučeli. Nebyl to ohlušující vzkaz. Zase tolik jich do konce zápasu na tribunách nevydrželo.