Brno - Vyškov 0:1Vyškov v souboji o čelo druhé fotbalové ligy zvítězil v Brně

Fotbalisté Vyškova v 10. kole druhé ligy zvítězili v přímém souboji o první místo 1:0 na hřišti Brna. Na druhé místo před Zbrojovku se dostala pražská Dukla, která si doma poradila 3:1 s nováčkem z Kroměříže a na čelo ztrácí tři body. Prostějov zdolal v duelu dvou dosud posledních týmů soutěže 1:0 Varnsdorf.

Regionální derby Brno - Vyškov před bezmála pěti tisíci diváků rozhodl v 18. minutě stoper Štěpánek, jenž skóroval hlavou po Faltově centru z přímého kopu. Vyškovský kapitán dal druhou branku v sezoně. Zbrojovka neuspěla po sedmi soutěžních výhrách a na dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Dukla vedla už po poločase o dvě branky a průběh zápasu kontrolovala i po pauze. Skóre otevřel kapitán Peterka a další dvě trefy přidal nejlepší střelec týmu Matějka, jenž má na kontě pět zásahů. Kroměříž snížila až v závěru zásluhou Chwaszcze. Pražané zvítězili po třech zápasech, nováček nebodoval podruhé ze sebou a je desátý.

Prostějov ve druhém zápase pod vedením nové trenérské dvojice Mazura, Zavadil získal první body a vyhrál po osmi kolech. O jeho triumfu a posunu na 14. příčku rozhodl v 35. minutě umístěnou střelou Jaroň. V úvodu duelu navíc domácí Bartolomeu neproměnil penaltu.

Jediným neporaženým celkem druhé ligy zůstává Vlašim. Čtvrtý tým tabulky prohrával s Opavou od 16. minuty po trefě bývalého vlašimského záložníka Blechy, v 69. minutě se ale prosadil ve vápně Šubert. Slezané se posunuli na šestou příčku.

Žižkov v Chrudimi dvakrát vedl, nakonec ale získal jen bod za remízu 2:2. Skóre uzavřel v 84. minutě hlavou Míka. Východočeši neprohráli popáté za sebou a jsou jedenáctí o skóre za dnešním soupeřem.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 10. kolo
Chrudim - Žižkov 2:2 (1:1)
Branky: 17. Záviška, 84. Míka - 6. Rosa, 51. Richter. Rozhodčí: Klíma - Černoevič, Hádek. ŽK: Látal, Skwarczek - Muleme. Diváci: 1156.
Prostějov - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 35. Jaroň. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Pečenka. ŽK: Elbel, Schaffartzik, Bartolomeu, Malec - Kříž, Firbacher. Diváci: 421.
Dukla Praha - Kroměříž 3:1 (2:0)
Branky: 31. a 71. Matějka, 13. Peterka - 82. Chwaszcz. Rozhodčí: Opočenský - Arnošt, Cichra. ŽK: Hrubeš, Vondrášek - Oulehla, Jeleček, Jaroň. Diváci: 842
Brno - Vyškov 0:1 (0:1)
Branka: 18. Štěpánek. Rozhodčí: Hocek - Leška, Slavíček. ŽK: Mafwenta, Souaré, Lahodný (všichni Vyškov). Diváci: 4718.