Hlavní obsah

Anglie posloužila Löwovi před konfrontací s Čechy jako varování. Jakou sestavu německý kouč chystá?

zp, dosSport.cz
10. 11. 2020 17:36

Docela kontrasty. Zatímco trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý řešil při pondělním srazu národního týmu, zda má namísto Pavelky pozitivně testovaného na koronavirus povolat jiného hráče, nebo cestovat do Lipska k přípravnému duelu proti Němcům jen s pětadvacetičlenným kádrem, jeho německý kolega Joachim Löw se na prvním tréninku sešel pouze s osmi hráči. Gólmanem a sedmi muži do pole... „Chtěl jsem dopřát odpočinek a regeneraci těm, co o víkendu hráli. Zápasů je příliš mnoho a musíme mít na paměti zdraví hráčů a jednat moudře,“ vysvětloval na předzápasové videokonferenci.

Foto: Tim Keeton, Reuters

Ilkay Gündogan nejspíš povede Němce s kapitánskou páskou.

Článek

I proto je jeho kádr na středeční přípravu s českou reprezentací plný náhradníků a mladých hráčů.

Proto také fotbalisté z Bayernu Mnichov, Realu Madrid, Chelsea a Mönchengladbachu přijedou do Lipska až na sobotní zápas Ligy národů s Ukrajinou. Němci v něm potřebují bezpodmínečně vyhrát, aby mohli dál bojovat se Španělskem o prvenství ve skupině.

Proto Löw potvrdil, že adepti reprezentace dostanou ve středu v přípravě proti Čechům příležitost, aby se ukázali a řekli si o další starty.

„Pochopitelně že by pro mě bylo jednodušší hrát pořád se stejným týmem, musíme se však přizpůsobit situaci. I když není snadné se s ní vypořádat a čas od času dopřát některým hráčům pauzu," narážel Löw na absenci obvyklých opor německého národního týmu.

Třeba Marca Reuse z Dortmundu, který v nominaci chybí. „Mluvil jsem o něm s klubovým trenérem, protože Lucien Favre ho zná nejlépe. Shodli jsme se, že po dlouhém zranění pro něho bude prospěšnější využít reprezentační přestávky k přípravě v Borussii, aby nabral stabilní formu a zvládl náročný zimní program, který na něho stejně jako na další hráče čeká," objasňoval kouč německé reprezentace rošády, které ve svém výběru udělal.

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Trenér německé reprezentace Joachim Löw.

„Pokud nebudeme my trenéři nyní maximálně opatrní, budeme mít příští rok velké problémy. Termínový kalendář je příliš plný, a právě to je důvodem častých zranění hráčů. Jejich zdraví je nejdůležitější věcí, proto si musíme počínat moudře."

I proto nejen rošády v německé nominaci, ale také v sestavě pro středeční zápas.

„V bráně začne určitě Kevin Trapp," nedělal Löw se složením svého týmu tajnosti. Antonio Rüdiger, Robin Koch a Julian Brandt také. S Gündoganem si musím ještě promluvit, protože hrál v neděli večer těžký zápas a chci od něho slyšet, jak se cítí a jak na tom je. Zvlášť když v nadcházejících zápasech Ligy národů by měl sehrát klíčovou roli," připomínal Löw nedělní partii Premier League mezi Manchesterem City a Liverpoolem, v níž Gündogan odehrál v dresu Citizens celých devadesát minut.

Německý kouč přitom dodal, že i s Lucou Waldschmidtem počítá. „Jsem s ním velmi spokojen. Tady v reprezentaci i v Lisabonu, kde teď působí," netajil, že čtyřiadvacetiletému útočníkovi letní přestup z Freiburgu do Benfiky Lisabon prospěl.

Ve středu večer bude Löw náramně zvědav, jak se adepti německé reprezentace předvedou proti českému výběru.

„Cítím z nich hodně energie a velkou motivaci, což je pro trenéra vždy důležité. Stojí za to dát jim důvěru, protože jsem si jistý, že přijde čas, kdy ji tito hráči vrátí," pravil německý trenér, a přitom své svěřence varoval před českým soupeřem.

„Nejde o mužstvo, které by hrálo rychlý fotbal, nejde o protivníka, který by s vámi soupeřil fyzickou kondicí a díky ní chtěl dominovat. Češi mají svůj styl hry, kterého se drží a v jehož módu fungují. Hrají útočně, na čemž se podílejí i obránci, jsou na tom velmi dobře i technicky, jejich postupné kombinační útoky vychází ze zadních řad. Je to prostě mužstvo mající skvělou herní kvalitu a hodně sebevědomí. Konkrétně třeba Anglie se o tom přesvědčila," připomněl Löw výhru Šilhavého výběru nad reprezentací Albionu v pražské kvalifikaci o postup na EURO 2020, která měla posloužit i jako varování pro jeho tým.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články