Maďarsko - Česko 1:1Čeští fotbalisté částečně napravili Albánii. Remízu s rozjetými Maďary zařídil Jurečka

Tři dny po nepovedeném představení proti Albánii v kvalifikaci o Euro 2024 uhrála fotbalová reprezentace solidní remízu na půdě výborných Maďarů. Na stadionu Ference Puskáse v Budapešti, kde v červnu 2021 vyřadila v osmifinále Euro Nizozemce, prohrávala, ale na konečných 1:1 upravil taktéž ve druhém poločase Václav Jurečka.

Česká fotbalová radost v Budapešti po trefě Václava Jurečky.

Budapešť (od našeho zpravodaje) - Uspět v Maďarsku bylo pro národní tým důležité. Remízou s Albánií (1:1) si zkomplikoval cestu na evropský šampionát, navíc nevýrazným výkonem v prvním poločase nadzvedl fanoušky. V Budapešti si kredit částečně vzal zpátky. Remíza s mužstvem, které v uplynulém roce dvakrát porazilo Anglii a nyní kráčí neohroženě na Euro 2024, se počítá.

Slušný výsledek uhráli Češi i přesto, že trenér Jaroslav Šilhavý pojal utkání jako test pro méně vytížené hráče. Oproti čtvrtku udělal v základním složení devět změn, od první minuty hráli pouze stoper Jakub Brabec a kapitán Tomáš Souček. Naopak po roce a půl nastoupil v reprezentaci záložník Lukáš Masopust, šanci dostali například obránce Patrizio Stronati, útočník Mojmír Chytil nebo brankář Jindřich Staněk.

Maďarský fotbalový reprezentant Willi Orban uniká Čechovi Michalu Sadílkovi v přípravném utkání.

To rozjetí Maďaři nasadili na Čechy nejsilnější sestavu. Až na jednu pozici totožnou s jedenáctkou, která odehrála ve čtvrtek vítězný kvalifikační duel v Srbsku. Že jsou ve velké pohodě ukázal Milos Kerkez, který nasadil u postranní čáry patičkou jesle Masopustovi. Téměř zaplněnou 67tisícovou Puskás Arénu málem zchladil Adam Hložek, který v solidní pozici promáchal volej.

Maďarský fotbalista Loic Nego je atakován českým reprezentantem Michalem Sadílkem.

Vzápětí domácí předvedli parádní akci, na jejímž konci se před Staňkem zjevil Roland Sallai. Český gólman ale předvedl skvělý zákrok. Stejně tak proti ráně Atilly Szalaie. Na druhé straně Hložek předložil Chytilovi, který z jedné pálil do míst, kde stál domácí brankář.

V 52. minutě však přece jen přišel úder Maďarů. Sallai si sběhl na první tyč na ostrý centr Kerkeze a pohotově zblízka zavěsil. Staněk byl bez šance. Češi ale rychle kontrovali. Chytil přiťukl hlavou Jurečkovi, který bez problémů trefil odkrytou branku a určil konečný výsledek.

Přátelské utkání:
Maďarsko - Česko 1:1
Branky: 52. Sallai - 63. Jurečka. Rozhodčí: Pajač - Mihalj, Novosel - Čuljak (video, všichni Chorv.). ŽK: Kalmár, Orbán, Sallai, Kerkez - M. Sadílek, Provod, Kuchta.
Maďarsko: Dibusz - Lang, Orbán (60. Fiola), A. Szalai - Négo (85. Kata), Styles (72. Horváth), Kalmár (46. Nagy), Kerkez - Sallai (85. Csoboth), Szoboszlai - Varga. Trenér: Rossi.
Česko: Staněk - Zima, Brabec (58. Holeš), Stronati - Masopust (58. Provod), M. Sadílek (83. L. Sadílek), Souček, Zelený - Jurečka (72. Černý), Hložek (83. Kuchta) - Chytil (72. Lingr). Trenér: Šilhavý.