ČR - Dánsko 1:3České fotbalistky vstoupily do kvalifikace ME porážkou

České fotbalistky vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy porážkou 1:3 s Dánskem. Gól domácího týmu v Uherském Hradišti vstřelila Andrea Stašková. Po poločase byl stav nerozhodný, aktuálně třináctý tým světového žebříčku si však ve druhém dějství vytvořil velký tlak a potvrdil roli favorita. Ženská reprezentace dosud na žádném vrcholném turnaji nestartovala.

Zleva Andrea Stašková a Isabella Obazeová z Dánska.

Dánky začaly aktivněji a byly odměněny gólem už v 7. minutě. Vangsgaardová si všimla postavení české brankářky a střelou z velké dálky otevřela skóre, Votíková na skvěle mířený lob nedosáhla. Domácí fotbalistky postupně získávaly víc a víc ze hry a chvíli před poločasem srovnaly gólem Staškové. Khýrová poslala do šestnáctky přesný centr, hráčka AC Milán si bravurně zpracovala míč a skórovala.

„V úvodu jsme měli problém s agresivitou soupeře, ale tým se začal postupně zvedat. Holky se zlepšily v osobních soubojích a vyrovnání bylo skvělé,“ řekl trenér Karel Rada webu FAČR.

Hostující tým si po přestávce vytvořil velký tlak. Češky několikrát podržela Votíková, nakonec však neodolala. Po rohovém kopu se hlavou zblízka prosadila Ballisagerová. Velkou šanci na vyrovnání nevyužila Szewieczková, naopak rychlý brejk zakončila osamocená Hasbová do protipohybu brankářky a rozhodla.

„Úvod druhé půle nebyl dobrý. Dánky měly několik rohových kopů a jeden z nich využily. Druhý gól byl klíčový, dostal je na koně. Musím holky pochválit za bojovnost, po třetím gólu jsme se opět zvedli. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku, která by nás dostala na kontakt,“ uvedl kouč Rada.

Jeho svěřenkyně čekají ve skupině také souboje s úřadujícími světovými šampionkami Španělkami, které dnes deklasovaly Belgii na její půdě 7:0. Hattrickem se blýskla dvacetiletá útočnice Barcelony Paralluelová.

Na turnaj, který uspořádá příští rok Švýcarsko, projdou přímo první dva celky ze všech čtyř skupin elitní úrovně A. Týmy na třetích a čtvrtých místech mají jistotu baráže.

Kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek:
Skupina 2:
Česko - Dánsko 1:3 (1:1)
Branky: 43. Stašková - 7. Vansgaardová, 68. Ballisagerová, 72. Hasbová. Rozhodčí: Demetrescuová (Rum.). Diváci: 2426.
Sestava Česka: Votíková - Šlajsová, Dědinová, Pochmanová, Bartoňová - Szewieczková (72. Krejčiříková), Cahynová, Dubcová (88. Mrázová), Khýrová (72. Růžičková) - Stašková (83. Pěčková), Černá (72. Sonntágová). Trenér: K. Rada.
Belgie - Španělsko 0:7 (0:3).