Norsko "21" - Česko "21" 4:0Druhý debakl v řadě! Lvíčata opět vysoko prohrála

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli i druhý listopadový přípravný zápas. Po pátečním debaklu 1:5 s Portugalskem podlehli v úterý ve španělské Murcii dalšímu účastníkovi mistrovství Evropy 2023 Norsku 0:4.

Trenér Lvíčat Jan Suchopárek s trenérem brankářů Petrem Koubou.

"Lvíčata" kvůli termínové kolizi přípravných duelů s osmifinále domácího poháru opět nastoupila v kombinované sestavě. Debut si odbyli brankář Kinský a záložník Pachlopník.

Norové udeřili dvakrát už v prvním poločase mezi 30. až 33. minutou. Nejprve se trefil Sahraoui a po něm Christensen. Další dvě trefy si nechali na 76. až 78. minutu, kdy se prosadili Arnstad z penalty a Ostrom.

Svěřence trenéra Jana Suchopárka čekají v březnu další dvě přípravy. Utkat by se mohli s Belgií a Nizozemskem. V červnu pak odstartují mistrovství Evropy, v Gruzii ve skupině postupně narazí na Anglii, Německo a Izrael.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Murcii (Španělsko):
Norsko - Česko 4:0 (2:0)
Branky: 30. Sahraoui, 33. Christensen, 76. Arnstad z pen., 78. Ostrom.
Norsko: Klaesson (72. Sjoeng) - Botheim (72. Holm), Ceide (46. Mikkelsen), Heggheim, Hove - Christensen, Kitolano (72. Arnstad), Olsen, Oppegard - Sahraoui (46. Jatta), Sebulonsen. Trenér: Smerud
Česko: Kinský - Vlček (76. Heidenreich), Hranáč, Kolář (76. Icha) - Gabriel (76. Elbel), Žambůrek, Souček, Pachlopník (46. Pudhorocký), Pech - Kušej (60. Vecheta), Sejk (76. Zlatohlávek). Trenér: Suchopárek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.