Česko–Arménie 2:1Výhru nad Arménií zařídil žolík Chorý

Střídající útočník Tomáš Chorý vystřelil fotbalové reprezentaci výhru 2:1 nad Arménií. V úterní přípravě na Letné mu k tomu stačilo pět minut. Češi museli zápas otáčet po rychlém úderu hostů, o vyrovnání se zasloužil v nastavení prvního poločasu Ladislav Krejčí. Národní tým tak vyhrál pod novým trenérem Ivanem Haškem i druhý přátelský zápas, v pátek dosáhl stejného výsledku v Norsku.

Tomáš Chorý se raduje z gólu proti Arménii.

Češi vyrukovali na soupeře s osmi změnami v základní sestavě oproti pátku. Hašek ponechal v zahajovací jedenáctce jen kapitána Tomáše Součka, útočníka Patrika Schicka a obránce Ladislava Krejčího. V základní sestavě se objevilo hned kvarteto premiantů – brankář Matěj Kovář a obránci Tomáš Vlček, Robin Hranáč a Adam Gabriel.

V úvodu se chytal za hlavu Adam Hložek a s ním i celá Letná. Jednadvacetiletý útočník totiž ze tří kroků přestřelil bránu. A tak přišel trest. Kamo Hovhannisjan se prohnal kolem Gabriela, po jeho centru se hlavou zblízka trefil Edgar Sevikjan. Kovář byl bez šance.

Srovnat mohl Hložek, ale jeho rána z hranice šestnáctky skončila opět v horních patrech tribuny. Mnohem lépe si počínal záložník Antonín Barák, s jehož prudkou střelou měl arménský gólman problémy.

Emoce českých fotbalistů během duelu s Arménií na Letné.

Na druhé straně po chybě Krejčího „hasil požár“ Vlček hraničním zákrokem. Pokud by rozhodčí odpískal pokutový kop, asi by se nikdo nedivil. V závěru první půle se zaplněná Letná konečně dočkala. Na rohový kop Baráka si naskočil Krejčí a vyrovnávacím gólem se vykoupil za předchozí zaváhání.

Zkraje druhého poločasu mohl dokonat obrat Hložek. Od střídajícího Davida Douděry dostal nádherný prudký centr, hlavičku z hranice malého vápna však nasměroval mimo tyče. Následně se dlouhý čas hrálo mezi šestnáctkami. Průběh se změnil až s příchodem Chorého v 73. minutě. Plzeňský střelec byl na trávníku sotva pět minut, když pohotovou dorážkou zařídil domácím těsné vítězství.