Island - Česko 2:0 Mladé fotbalistky na ME podruhé prohrály

České fotbalové reprezentantky do 19 let na mistrovství Evropy v Belgii prohrály s Islandem 0:2 a ani ve druhém utkání skupiny B nebodovaly. Svěřenkyně trenéra Jana Navrátila mají už pouze teoretickou naději na postup do semifinále, kam projdou nejlepší dva celky.

Islanďanky v La Louviére poslala do vedení ve 13. minutě Kristjánsdóttirová hlavou a v závěru přidala pojistku Jörundsdóttirová pohotovou střelou po standardní situaci. Češky mezitím nevyužily několik slibných šancí, Tenkrátová trefila břevno.

"Ten největší rozdíl je v produktivitě. Island měl jednu šanci za poločas a proměnili to. My jsme měli pět šancí, nedali jsme. Musíme přitlačit v pokutovém území, ale jinak holky ukázaly, že umí hrát fotbal. I přes prohru jsem naprosto spokojený s tím, co na hřišti předvedly," citoval svazový web trenéra Jana Navrátila.

Po úvodní porážce 0:1 s Francií česká devatenáctka dál čeká na premiérový bod a gól na šampionátu, naprázdno vyšla i při premiéře na loňském domácím Euru. Navrátilův tým zakončí skupinu v pondělí proti obhájkyním titulu ze Španělska.

Začátek Fantasy ligy se blíží

V sobotu startuje Fortuna liga! Už máte svůj tým? Vytvořte si ho a hrajte zdarma o zajímavé ceny na Sport.cz.