Němci nezáří. Poprvé doma pod Nagelsmannem padli s Tureckem

Němečtí fotbalisté prohráli při domácí premiéře trenéra Juliana Nagelsmanna přípravný zápas s Tureckem 2:3. Na vyprodaném berlínském Olympijském stadionu, kde se bude hrát 14. července 2024 finále mistrovství Evropy, sledovalo zápas 72.592 diváků.

Niclas Fuellkrug a Ozan Kabak v hlavičkovém souboji o míč.

Viděli nadějný vstup německého týmu, protože už v 5. minutě otevřel skóre Kai Havertz, jenže ještě do přestávky otočili výsledek Ferdi Kadioglu a Kenan Yildiz. Kanonýr Niclas Füllkrug krátce po změně stran vyrovnal, ale v 71. minutě rozhodl o výhře Turků Yusuf Sari ze sporné penalty nařízené za ruku Havertze.

Turci zvítězili nad Němci po 17 letech. Nagelsmann od zářijového nástupu po odvolaném Hansim Flickovi utrpěl první porážku. Předtím jeho svěřenci v zámoří porazili USA (3:1) a remizovali s Mexikem (2:2).

V úterý se výběr pořadatelské země Eura pokusí o nápravu ve Vídni, kde se utká s dalším účastníkem ME Rakouskem.

Přípravné fotbalové utkání v Berlíně:
Německo - Turecko 2:3 (1:2)
Branky: 5. Havertz, 49. Füllkrug - 38. Kadioglu, 45.+2 Yildiz, 71. Sari z pen.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.