ZNÁMKOVÁNÍ: Schick s Hložkem vyfasovali za Arménii čtyřku, mladí obránci příslibem

Druhý zápas, druhý obrat, druhá výhra. Fotbalová reprezentace pod novým trenérem Ivanem Haškem v úterý večer porazila Arménii 2:1. Oproti předchozí přípravě v Norsku se objevilo v zahajovací sestavě osm nových jmen a zejména debutující obránci se po počátečních rozpacích slušně rozehráli. Naopak v hodnocení Sport.cz zklamal nulový útok z bundesligového Leverkusenu.

Česká fotbalová reprezentace před utkáním s Arménií.

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Matěj Kovář
Zvláštní zápas. Za gól nemohl, žádná další střela na něj neletěla. Práci měl akorát při ojedinělých centrech. Troufale si počínal při rozehrávce. Jednou ale fandům při jeho mazlení s míčem zatrnulo.
2
Tomáš Vlček
Hned ze začátku na sebe upozornil ranou z uctivé dálky. Pár nedokonalostí by se jeho hře vytknout dalo. Měl třeba kliku, že se po jeho zákroku v první půli nepískla penalta. Je příslibem pro budoucnost.
2
Robin Hranáč
Další podařený debut. Jeho výkon postupně rostl. Ve druhé půli soupeři s kolegy z obrany nic nedovolil. K bezvadnému debutu scházelo čisté konto.
2
Ladislav Krejčí II
Rozporuplný výkon. S míčem celkem sebevědomý, bez něj při bránění ve vápně a v jeho okolí nejistý. Nemá čisté svědomí při inkasované brance, Sevikjan byl důraznější. Vykoupil se gólem v nastavení první půle.
3
Adam Gabriel
Na jeho pravé straně se zrodil jediný arménský gól, když mu utekl Hovhannisjan. Na synovi bývalého reprezentanta Petra se při premiéře projevovala nervozita, nevycházely mu centry. V poločase jako jediný střídal.
4
Tomáš Souček
V úvodu mače trefil tyčku. Zapojoval se do kombinací. Nekazil. Souhra se Sadílkem a Barákem mu svědčila víc než s Krejčím a Provodem v Norsku. V arménském vápně vyvolal zmatek při rozhodující trefě Chorého.
3
Michal Sadílek
Lítal, nabízel se, snažil se sbírat a rozdělovat míče. S kolmicemi ale šetřil. V zápasech jako proti Arménii stěží defenzivní štít vynikne. Průměrný výkon.
3
David Jurásek
Z jeho strany létalo víc centrů než zprava. Bylo by ale troufalé říct, že si levou stranu předplatil pro Euro. Chybí mu větší herní praxe z klubu. Někdy zbrklý, jindy nepřesný, ale zlý výkon nepodal.
3
Antonín Barák
Podílel se na většině nebezpečných českých akcích. Kopal roh, ze kterého skóroval Krejčí. Měl ale také pasáže, kdy se ze hry vytratil. Nápaditý plejer Barákova ražení by neměl na Euru chybět.
2
Adam Hložek
Pozitivum je, že se dostával do šancí. Horší je, že je zahazoval. Hlavně tutovka z úvodu zápasu mrzí. Do mezihry se zapojoval méně než kolega Schick. Duo z Leverkusenu ani moc dobře nenapadalo.
4
Patrik Schick
Chyběl mu kvalitnější servis. Na druhou stranu by se útočník jeho úrovně měl proti 94. týmu žebříčku FIFA ukázat víc. Jeho výkon vystihl pokus z první půle. Zhruba u penaltového puntík chtěl napálit odražený balon, ale zadrhl se mu pod chodidlem.
4
David Douděra
Jako jediný nastoupil v rukavicích a nepočínal si v rukavičkách. Aktivní, důrazný, živější než Gabriel, kterého vystřídal. Jeho pobídky do vápna ale mohly být adresnější.
2
Matěj Jurásek
Další jednoznačné oživení pravé strany. Po jeho centru se prosadil další náhradník Chorý, o pár chvil později se do koncovky dostal i Jurásek. Debut si ale gólem neozdobil.
2
Lukáš Provod
Ač nastoupil do fáze utkání, kdy bylo ve středu pole víc prostoru, výrazným momentem na sebe neupozornil. Snad jedna střela z větší dálky zaujala, průměr.