Hlavní obsah

Završit výhrou a záchranou celý trojboj, to je cíl Slováků. Pak bychom byli spokojeni, netají jejich dočasný kouč

zp, dosSport.cz
17. 11. 2020 20:53

Dva cíle už slovenská reprezentace pod novým trenérem Štefanem Tarkovičem splnila. Finálový barážový zápas o EURO zvládla, nad Severním Irskem v prodloužení vyhrála a na evropský šampionát se kvalifikovala. V neděli po výhře v Lize národů si odškrtla i druhý splněný úkol. Vítězství nad Skotskem jí před losováním kvalifikace o účast na mistrovství světa 2022 v Kataru pomohlo k cestě do druhého výkonnostního koše, a tudíž naději na přijatelné soupeře ve skupině. „A teď by bylo krásné, kdybychom listopadový trojboj zkompletovali záchranou ve druhé divizi Ligy národů,“ naznačoval kouč Slováků, že si se svým týmem přijel do Plzně pro body.

Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

Trenér Slovenska Štefan Tarkovič během utkání v Belfastu.Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

Článek

Byly to pro slovenskou reprezentaci během uplynulého týdne hodně náročné zkoušky. Nejdřív v Belfastu, kde díky Ďurišově trefě v nastavení po 120 minutách vyhrála a zažívala postupovou euforii.

„Žádné bujaré oslavy neproběhly. Vrátili jsme se z Belfastu domů nad ránem, v neděli nás čekalo v Trnavě Skotsko, takže jsme si s chalany sedli, dali si jedno pivko a tím slavení skončilo," tvrdil i legionář z maďarského Ferencvárose Robert Mak, že pro slovenskou reprezentaci je podstatné resumé celého trojboje.

„Chceme Čechům oplatit zářijovou porážku v Bratislavě a zvítězit, abychom se udrželi v druhé divizi," ujišťoval Mak, vědom si samozřejmě toho, že k záchraně potřebuje jeho tým nejen tři body z plzeňské konfrontace, ale pomoc Skotů v souběžně hraném středečním zápase v Izraeli.

Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

Slovenští fotbalisté se radují z gólu v Severním Irsku ve finále play off o postup na ME.Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

„Česká reprezentace má vysokou individuální kvalitu. Vždyť z pěti evropských top ligových soutěží působí její hráči hned ve čtyřech. A další hrají v Holandsku, Turecku či předních českých týmech Slavii, Spartě a Plzni. Právě proto pro nás představuje středeční utkání velkou výzvu. Odehráli jsme v uplynulém týdnu dva dobré zápasy a chceme si to rozdat i s Čechy," netajil kouč Slováků Tarkovič.

„Pokud se nám povede listopadový trojboj završit i záchranou v divizi, budeme maximálně spokojeni," přidával.

„Bude to každopádně zajímavý zápas. Analyzovali jsme si poslední utkání českého týmu, víme, že se prezentuje aktivním běhavým stylem hry a snahou o presink. Známe se prostě navzájem velice dobře, stejně jako se navzájem znají i hráči. Nebude proto jednoduché, abychom překvapili jeden druhého," je si vědom kouč slovenské reprezentace Tarkovič, který u národního týmu působil jako asistent v éře Jána Kozáka a po předčasném konci Pavla Hapala se jí ujal jako hlavní trenér.

Zatím dočasný, i když, kdo ví... Kdyby završil listopadový trojboj i záchranou ve druhé divizi Ligy národů, možná by zůstal natrvalo.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •