Hlavní obsah

Zlatý trenér odchází ze Slavie a míří k reprezentaci

16. 8. 2022 11:51

Miroslav Beránek se stal novým šéftrenérem úseku mládežnických reprezentací Fotbalové asociace ČR. Zkušený pětašedesátiletý kouč, který v roce 2002 získal s jednadvacítkou zlato na mistrovství Evropy, se vrací na FAČR po působení v pražské Slavii, kde dělal pět let šéftrenéra dorostů.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

S Karlem Brücknerem (vlevo) prožil Miroslav Beránek na reprezentační lavičce nezapomenutelné chvíle.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Beránkův příchod si vyžádal nový technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka. "Chtěli jsme obsadit post šéftrenéra úseku reprezentací. Oslovil jsem trenéra Beránka zejména z toho důvodu, že v posledních letech působil u mládeže ve Slavii a má obrovský přehled nejen o hráčích, ale také trenérech. A také proto, že byl součástí největších úspěchů českého fotbalu," uvedl pro web FAČR Psotka.

"Před pěti lety mě oslovila Slavia, abych předával své bohaté zkušenosti z pozice šéftrenéra dorostu. Myslím, že se nám práce v klubu dařila, vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci. Letos po svém nástupu mě oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli. Já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň," prohlásil Beránek.

Beránek má za sebou bohatou trenérskou kariéru. Vedle zlata s jednadvacítkou působil jako asistent Karla Brücknera u národního A-týmu na Euru 2004, kde mužstvo došlo do semifinále. Na klubové úrovni Beránek vedl Slavii, Blšany, Brno, Kladno, Debrecín, Al Wasl ze Spojených arabských emirátů a Astanu a s ní i kazašskou reprezentaci.

"Děkuji vedení Slavie Praha, že jsme se domluvili na uvolnění. Když mě Zdeněk Psotka, seznámil se svým záměrem přivést Míru Beránka, okamžitě jsem souhlasil. Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér, očekávám že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů," doplnil předseda asociace Petr Fousek.

Reklama