Známkování hráčů: Pracovitý Sadílek proti Ukrajině upoutal, jedničku si však nevysloužil nikdo

Hned se sedmi změnami v základní sestavě proti nedělnímu zápasu kvalifikace mistrovství světa v Belgii nastoupila česká fotbalová reprezentace k přípravnému duelu s Ukrajinou. V samém závěru nakonec zachránila po trefě Matěje Vydry remízu 1:1. Velmi nadějný výkon podal pracovitý záložník Michal Sadílek, ani on si však v redakčním hodnocení na školní stupnici jedničku nevysloužil. Došlo i na pár čtyřek.

Český záložník Michal Sadílek v souboji o míč s Evgenem Makarenkem v přípravném utkání s Ukrajinou.

Michal Sáček nehodnocen, odehrál příliš malý počet minut.

Známkuje se jako ve škole - nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Jindřich Staněk
AC Sparta Praha
V šestnáctce si dokázal zjednat pořádek, na Kornijenkovu bombu do růžku branky však neměl nárok.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Má sebevědomí, troufalým manévrem se dokázal uvolnit. Šanci připravil Královi. Při gólu za ním zůstal volný skórující Kornijenko. Také třetí zápas v šesti dnech dohrál celý.
2
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Nadějně vystřelil, obránci však ránu zblokovali. Jinak je na něm znát, že zatím není v obvyklé pohodě, pokazí i lehké míče.
4
Václav Jemelka
Ukrajinci si kolem něj narazili do gólové šance. Jednu příležitost na poslední chvíli zmařil, po většinu zápasu bránil pozorně.
3
Milan Havel
Bohemians Praha 1905
Hned v první minutě ho sestřelil Zinčenko. Jako by ho ostrý faul limitoval, debutant pak příliš nestíhal. Centr na gól šel přes něj, stejně jako další šance soupeře. Havlova premiéra trvala jen poločas.
4
Michal Sadílek
Pracovitý a dobrý. Měl šanci, hlavou ovšem branku netrefil, také zdálky přestřelil. Když zakončoval technicky, brankář mu radost pokazil. Neodpustil si zbytečný faul za žlutou kartu. Další technickou střelou gólmana nezaskočil.
2
Tomáš Souček
West Ham
Ze slibné pozice branku přestřelil, často fauloval. V defenzivě dokázal výborně zapracovat a založit útok, hodně míčů vybojoval.
2
Jakub Pešek
Sparta Praha
Byl nebezpečný, pracoval pro tým. Z přímého kopu dobře nacentroval. Mohl dát gól, ale míč do branky nedotlačil, byl v klíčové chvíli málo důrazný.
3
Alex Král
West Ham
Svou první šanci nevyužil. Začal slušně, hrál lépe než v minulých zápasech. Postupně však ztratil přesnost, po přestávce se zhoršil.
3
Jaromír Zmrhal
SK Slavia Praha
Dlouhým pasem vyslal do šance Tecla, přesně nacentroval také na Sadílka. Dostával se ke střelbě, pálil však nepřesně. V defenzivě moc nepomáhal Havlovi za sebou.
2
Stanislav Tecl
FC Viktoria Plzeň
Měl první tutovku utkání, z úhlu však vytěžil jen tyč. Hrál důrazně, připravil šanci pro Sadílka. Dřel dál, ve druhém poločase trefil zblízka zase jen tyč. Produktivita mu prostě chybí.
4
Aleš Matějů
Místo levého obránce je momentálně volné, legionář z Itálie si o ně však příliš hlasitě neříká, byl až moc nepřesný.
4
Adam Hložek
V nadějné pozici ho soupeř zakončit nenechal. Drzým průnikem připravil pozici pro Vydru. Na první reprezentační gól dál čeká, v Plzni se k němu nepřiblížil.
3
Matěj Vydra
Česko
Produktivita teď trápí národní tým, ani zkušený útočník ji zpočátku nezlepšil. Do samého závěru nastavení si však nechal projektil, který stanovil konečnou remízu.
2
Antonín Barák
1. FK Příbram
V závěru kombinoval s Hložkem, gólu se však diváci ještě nedočkali. Svým průnikem do šestnáctky ho nakonec přece jen připravil pro zakončujícího Vydru.
2
Filip Kaša
FC Baník Ostrava
Po příchodu na hřiště se uvedl faulem. V nastavení jeden z posledních útoků zkazil zoufalou střelou. Nijak výrazně do zápasu nezasáhl.