Ronaldo se blýskl dalším hattrickem, přispěl k debaklu

Hattrickem pomohl svému klubu k debaklu. Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo v sobotu přispěl třemi brankami k vysoké domácí výhře an-Nasru v saudskoarabské nejvyšší soutěži proti celku al-Vahdá 6:0. Další branku vstřelila bývalá hvězda Liverpoolu Sadio Mané.

Hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo v dresu an-Nasru.

O výsledku víceméně rozhodlo prvních 20 minut. Portugalec dokázal do 12. minuty vstřelit dvě branky. O několik minut později brazilský Otavio elegantně lobem přes brankáře poslal míč do sítě a navýšil vedení. Domácí i nadále dominovali a těsně před přestávkou přidal Mané čtvrtý zásah.

Na začátku druhého poločasu se opět trefil Portugalec, čímž završil hattrick. Saudskoarabský Mohammed Al-Fatil brankou v závěru pečetil konečný debakl.

Díky hattricku má Ronaldo na kontě už 32 branek, což z něj dělá jasně nejlepšího střelce ligy. Druhý Aleksandar Mitrovič jich má na kontě 23. an-Nasr má čtyři zápasy před koncem ligy jisté druhé místo, které zajišťuje místo v asijské Lize mistrů. Na titul ale Portugalec a spol. zřejmě nedosáhne, vedoucímu Al-Hilálu stačí získat čtyři body z možných patnácti, aby pečetil svůj triumf.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.