AC Milán ocenil Girouda za záskok v brance, jeho gólmanský dres se hned vyprodal

Útočník Oliver Giroud z AC Milán se dočkal ocenění za brankářský záskok při sobotní ligové výhře 1:0 nad fotbalisty FC Janov. Klub ho na soupisce zařadil mezi gólmany a do prodeje dal repliky Giroudova zeleného brankářského dresu s číslem devět, které byly v oficiálním obchodě AC Milán během dneška hned vyprodány.

Giroud šel do branky v nastavení poté, co Mike Maignan dostal červenou kartu za faul a hosté už využili všechna střídání. Zápas chtěl dochytat i záložník Christian Pulisic, který před tím v 87. minutě dal gól, ale přednost dostal výrazně vyšší Francouz.

A ve zbytku zápasu se mistr světa z roku 2018 nenudil. Při trestném kopu Alberta Gudmundssona ho zachránilo břevno, poté se Giroud neohroženě vrhnul proti rozběhnutému Georgemu Puscasovi.

Rossoneri i díky Giroudovi vyhráli počtvrté za sebou a po osmi kolech vedou italskou ligu o dva body před Interem Milán. „Oliver Giroud vstoupil do historie klubu, když v závěrečných minutách odvážně hájil naši branku,“ uvedl Milán v prohlášení.

„Jeho výkon v poslední obranné linii jsme se rozhodli ocenit zařazením na soupisku mezi brankáře. A fanoušci si od teď navíc mohou koupit brankářský dres se jmenovkou Giroud a číslem devět,“ přidal klub.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.