AC Milán - Monza 4:1AC Milán se vítězstvím bodově dotáhl na vedoucí Neapol

Fotbalisté AC Milán zvítězili v 11. kole italské ligy nad Monzou 4:1. Úřadující mistři vyhráli počtvrté v řadě a bodově se dotáhli na vedoucí Neapol, která má k dobru nedělní venkovní utkání s AS Řím. Inter Milán před středečním zápasem Ligy mistrů proti Plzni vyhrál sedmigólovou přestřelku na hřišti Fiorentiny 4:3. Dvakrát se prosadil Lautaro Martínez a dotáhl se do čela tabulky střelců.

Hráči AC Milán oslavují čtvrtý gól do sítě Monzy.

AC Milán za vítězstvím nasměroval dvěma góly v prvním poločase Brahim Díaz. Zápas ale pro něj skončil smutně, neboť v 53. minutě musel hřiště opustit kvůli zranění. V druhém poločase přidal třetí gól Milána Origi. Belgický útočník se v dresu AC trefil poprvé od svého letního přestupu.

V 70. minutě snížil na 1:3 z přímého kopu Ranocchia. Pro jednadvacetiletého mládežnického reprezentanta Itálie to byla první branka v Serii A. Šest minut před koncem přidal čtvrtý gól "Rossoneri" jejich nejlepší střelec Leao.

Inter šel do vedení už ve druhé minutě zásluhou Barelly a v 15. minutě zvýšil na 2:0 Martínez. Ještě do poločasu však snížil Cabral z pokutového kopu a po hodině hry hosté srovnali díky Ikonému.

Za dalších 13 minut vrátil Interu vedení svým druhým gólem Martínez, ale v 90. minutě vyrovnal střídající Jovič, ani to však domácím na bod nestačilo. V páté minutě nastavení totiž rozhodl Mchitarjan, když se od něj při odkopu obránce Venutiho odrazil míč do brány.

Inter hrál v sestavě: Onana - Acerbi, De Vrij, Škriniar - Dimarco (67. Gosens), Mchitarjan, Calhanoglu, Barella, Darmian (67. Dumfries) - Martínez (85. Bellanova), Correa (63. Džeko). Český reprezentant Barák se za Fiorentinu dostal na hřiště v 83. minutě.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:
Salernitana - Spezia 1:0 (48. Mazzocchi)
AC Milán - Monza 4:1 (16. a 41. Díaz, 65. Origi, 84. Leao - 70. F. Ranocchia)
Fiorentina - Inter Milán 3:4 (32. Cabral z pen., 60. Ikoné, 90. Jovič - 15. a 72. z pen. Martínez, 2. Barella, 90.+5 Mchitarjan)