Juventus - Cagliari 2:1Juventus porazil Cagliari a vede tabulku, AC Milán pouze remizoval v Lecce

Juventus Turín ve 12. kole italské fotbalové ligy doma porazil Cagliari s Jakubem Janktem v základní sestavě 2:1 a posunul se do čela neúplné tabulky o bod před Inter Milán, jenž v neděli hostí Frosinone. AC Milán přišel o dvoubrankové vedení a remizoval v Lecce 2:2.

Fotbalisté Juventusu Turín slaví vítězství nad Cagliari.

V Turíně se skóre měnilo až po hodině hry, po centrovaném přímém kopu Kostiče se hlavou prosadil střední obránce Bremer. O deset minut později se trefil Brazilcův kolega ze stoperské trojice Rugani, a to opět po centru Kostiče, který tentokrát přišel z rohu. V 75. minutě Cagliari snížilo rovněž z rohového kopu. Na Dossenovu hlavičku přihrával Jankto. Hosté nenavázali na první dvě ligové výhry a s devíti body jim patří 17. místo.

AC Milán v Lecce už po deseti minutách přišel kvůli zranění o ofenzivní hvězdu Leaa, jehož nahradil Okafor. Po brankách Girouda a Reijnderse hosté v poločase vedli 2:0. Nizozemec se od letního přestupu z Alkmaaru trefil v dresu AC poprvé.

Do druhého poločasu však vstoupili lépe domácí a střídající Sansone v 66. minutě snížil. O čtyři minuty později pak asistoval u Bandovy vyrovnávací trefy. V nastaveném čase byl za vehementní protesty vyloučen Giroud. Po následném dlouhém nákopu brankáře Falconeho si míč zpracoval Piccoli a umístěnou střelou z velké dálky rozjásal domácí fanoušky. Jejich nadšení však záhy utnul videorozhodčí, který gól odvolal kvůli faulu střelce na obránce Thiawa.

Svěřenci Stefana Pioliho v lize nezvítězili počtvrté v řadě a na první Juventus ztrácejí šest bodů. Lecce zvítězilo naposledy 22. září nad Janovem (1:0) a v tabulce je třinácté.