Inter - AS Řím 1:0Inter ve šlágru udolal AS Řím, Cagliari předvedlo historický obrat

Fotbalisté AS Řím tři dny po výhře nad Slavií v Evropské lize podlehli 0:1 Interu Milán, jenž zůstal v čele v Serie A. Gól dal v závěru Marcus Thuram. Cagliari se podařil největší obrat v historii italské ligy, AC Milán v Neapoli přišel o dvoubrankový náskok a remizoval 2:2.

Fotbalisté Interu milán slaví výhru nad AS Řím.

Na milánské San Siro se v dresu AS vrátil bývalý hráč Interu Romelu Lukaku. Belgického reprezentanta domácí fanoušci přivítali pískotem ze 40.000 píšťalek, které před zápasem rozdávali aktivní fanoušci Interu.

Trenér José Mourinho naordinoval svým svěřencům silně defenzivní taktiku. V prvním poločase Římané nevystřelili ani jednou, zatímco hráči Interu to zvládli dvanáctkrát. Takovou statistiku mělo AS naposledy v sezoně 2004/05. Milánský tým dvakrát trefil břevno a nerozhodné skóre změnil až Thuram devět minut před koncem.

Inter má v čele náskok dvou bodů na Juventus, toho ale dnes ještě může přeskočit AC Milán, pokud uspěje v Neapoli. Fotbalisté AS prohráli po sérii tří ligových výher a jsou osmí.

Cagliari porazilo Frosinone 4:3, přestože v 72. minutě prohrávalo 0:3. Takový obrat dokonali jako první. Nejblíže byla Perugia v roce 2001, kdy prohrávala s Bari 3:0 v 67. minutě a poté vyhrála 4:3.

„Vždycky říkám, abyste do hry dali všechno až do konce. Doufám, že toto vítězství bude milníkem,“ řekl domácí trenér Claudio Ranieri, jehož tým byl před zápasem na dně tabulky. Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Cagliari a v 63. minutě střídal.

Frosinone se dostalo do třígólového vedení díky dvěma gólům útočníka Soulého, který hostuje z Juventusu. Dvacetiletý Argentinec skóroval v sezoně už pětkrát. Ve 30. minutě zahodil domácí Mancosu možnost snížit z penalty. Naopak krátce po začátku druhého poločasu přidal třetí branku Brescianini.

Obrat Cagliari nastartoval v 72. minutě efektním obstřelem Oristanio. O čtyři minuty později využil chyby v rozehrávce Makoumbou, ve čtvrté minutě nastavení srovnal hlavou z rohu Pavoletti a sám o dvě minuty později na hraně ofsajdu překonal brankáře Turatiho zblízka. Pro čtyřiatřicetiletého útočníka, který naskočil až ve 46. minutě, to byly první ligové branky v sezoně.

AC Milán v Neapoli zažil téměř snový první poločas. V 19. minutě sice vinou zranění musel střídat obránce Kalulu, ale po jeho odchodu se do přestávky dvakrát prosadil Giroud. Obě Francouzovy trefy byly jako přes kopírák, v obou případech se trefil hlavou po centru z pravé strany. Čerstvý sedmatřicátník tak ukončil čekání na gól, které trvalo od 1. září, kdy se prosadil proti AS Řím.

Jako by se však „Rossoneri“ nechali vedením ukolébat, pět minut po přestávce snížil ranou zblízka Politano a o dalších 13 minut později srovnal Raspadori obstřelem z přímého kopu. Byla to první branka přímo z volného kopu v tomto ročníku Serie A. Naposledy se obdobně prosadil Candreva v květnu v dresu Salerna do sítě Udine. Remíza znamenala pro AC ztrátu druhého místa, naopak Neapol se díky bodu udržela v top čtyřce a na dnešního soupeře ztrácí čtyři

Italská fotbalová liga - 10. kolo:
Cagliari - Frosinone 4:3 (90.+4 a 90.+6 Pavoletti, 72. Oristanio, 76. Makoumbou - 23. a 37. Soulé, 49. Brescianini),
Monza - Udine 1:1 (27. Colpani - 67. Lucca)
Inter Milán - AS Řím 1:0 (81. Thuram)
Neapol - AC Milán 2:2 (50. Politano, 63. Raspadori - 22. a 31. Giroud)