Cagliari - Sassuolo 2:1Cagliari se povedl obrat v nastavení

Fotbalisté Cagliari s Jakubem Janktem připraveným jen v roli náhradníka otočili dvěma góly v nastaveném čase dohrávku 15. kola italské ligy se Sassuolem a po výhře 2:1 opustili sestupovou pozici. Třetí vítězství v sezoně posunulo tým ze Sardinie z předposledního místa na šestnácté jen o dva body za dnešního soupeře. Od pásma sestupu nyní dělí Cagliari bod.

Gaetano Oristanio (19) z Cagliari v souboji s obranou Sassuola.

Parádní obrat se domácím povedl proti oslabenému soupeři, protože Sassuolo hrálo od 63. minuty bez vyloučeného brazilského obránce Ruana Tressoldiho. V té době hosté už skoro hodinu vedli díky hlavičce jiného beka Martina Erliče. Hektický závěr nejprve odstartoval neuznaný gól v domácí síti minutu před koncem kvůli ofsajdu.

Čtyři minuty po vypršení normální hrací doby se na druhé straně o vyrovnání postaral peruánský útočník Gianluca Lapadula a pět minut po něm Leonardo Pavoletti povedenými „nůžkami“ dokonal obrat.