Boloňa - AC Milán 1:1Fotbalisté AC Milán inkasovali po 33 vteřinách a v Boloni pouze remizovali

Fotbalisté AC Milán remizovali v italské lize 1:1 na hřišti Boloni a na čtvrtém místě tabulky je může vystřídat městský rival Inter. Obhájci titulu v zápase 30. kola inkasovali již po 33 sekundách. Body ztratil i městský rival Inter, který podlehl na San Siru Monze 0:1. Vedoucí tým tabulky Neapol překvapivě ztratila body po bezbrankové remíze se sestupem ohroženou Veronou, na druhé Lazio má náskok 14 bodů.

Chorvatský útočník Ante Rebič z AC Milán hlavičkuje během utkání v Boloni.

AC Milán dokázal v posledních sedmi soutěžních zápasech porazit pouze lídra italské ligy Neapol, nejprve v lize 4:0 a ve středu i ve čtvrtfinále Ligy mistrů 1:0. Proti jiným soupeřům se "Rossoneri" nedaří, což potvrdil i zápas s Boloňou. Inkasovali hned z prvního útoku soupeře, po kterém se prosadil Sansone.

Hosté vyrovnali na konci prvního dějství, když zpoza vápna vystřelil přesně Pobega. I přes herní převahu se AC nepodařilo zápas proti osmé Boloni otočit.

Herní převaha Interu k bodům v zápase s Monzou nevedla. Největší šanci domácích měl v 57. minutě Lukaku, hlavičku belgického útočníka ale skvěle vytěsnil Di Gregorio. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby rozhodl utkání pro hosty po rohovém kopu razantní hlavičkou Caldirola.

Inter prohrál tři ligové zápasy domácí zápasy bez vstřelené branky za sebou poprvé v historii. Účastník čtvrtfinále Ligy mistrů tak po výhře na hřišti Benfiky zůstává za pozicemi zaručující účast v nejvyšší evropské klubové soutěži pro příští rok, Monza je v neúplné tabulce na 12. pozici.

Neapol nastoupila do zápasu v obměněné sestavě a dle toho vypadala i hra vedoucího celku tabulky. První velkou šanci zápasu měli hosté, střelu Lasagny po půlhodině hry ale zlikvidoval Meret. Na konci druhé poloviny mohl pro domácí rozhodnout nejlepší střelec ligy Osimhen, ale mířil pouze do břevna.