Inter - Salernitana 5:0Inter deklasoval po Martínezovu hattricku Salernitanu a vrátil se do čela ligy

Fotbalisté Interu Milán deklasovali v předehrávce 28. kola italské ligy poslední Salernitanu 5:0 a vyhoupli se do čela neúplné tabulky soutěže. Po hattricku Lautara Martíneze přidal další dvě branky Edin Džeko. Úřadující mistři mají 58 bodů, o jeden více než druhá Neapol a třetí AC Milán. Zatímco soupeři Interu mají víkendové duely před sebou, "Nerazzurri" mají k dobru odložený zápas s Boloňou.

Lautaro Martínez z Interu po jednom z gólů proti Salernitaně.

Inter se dočkal výhry v Serii A po čtyřech zápasech. K důležité výhře vykročil ve 23. minutě, kdy se prosadil Martínez. Argentinský hráč ukončil 425 minut dlouhé čekání Interu na gól ve všech soutěžích.

Čtyřiadvacetiletý útočník přidal další pět minut před přestávkou a v 56. minutě dokonal hattrick. Celkem má na kontě v italské nejvyšší soutěži čtrnáct branek a od lídra tabulky střelců Dušana Vlahoviče z Juventusu ho dělí šest zásahů.

Jasný triumf Interu završil Džeko, který se prosadil v 64. a 69. minutě. Inter zvítězil proti Salernitaně stejným výsledkem jako v prosinci na jeho hřišti.