Inter - Fiorentina 4:0Inter Milán porazil Fiorentinu a v lize je nadále stoprocentní

Fotbalisté Interu Milán porazili na svém hřišti 4:0 Fiorentinu a zvládli i třetí zápas nové sezony italské ligy. „Nerazzurri“ navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC.

Fotbalista Interu Lautaro Martinez se raduje z gólu proti Fiorentině.

Inter se ujal vedení ve 23. minutě po Thuramově hlavičce. Francouzský reprezentant dal první branku v Serii A po letním příchodu z Mönchengladbachu. Thuram navíc připravil v 53. minutě gól Martínezovi a vzápětí zvýšil z penalty Calhanoglu.

Výsledek uzavřel v 73. minutě znovu Martínez, nově nejlepší střelec soutěže. Argentinský útočník pěti góly v úvodních třech kolech napodobil krajana Icardiho, jemuž se to samé v dresu Interu povedlo v roce 2017. Fiorentina, které opět chyběl nemocný záložník Barák, prohrála poprvé v ligovém ročníku.

Juventus uspěl 2:0 na hřišti Empoli a podruhé vyhrál venku. Ve 24. minutě otevřel skóre z dorážky obránce Danilo. Zvýšit mohl z penalty Vlahovič, gólman Berisha, jenž nechybí v albánské nominaci pro duel kvalifikace o Euro proti české reprezentaci, ale jeho pokus zneškodnil.

Pojistku nakonec přece jen přidal v 82. minutě Chiesa. „Stará dáma“ je v tabulce třetí, Empoli naopak bez bodu poslední.

O výhře FC Turín 1:0 nad FC Janov rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Radonjič. Obránce Zima zůstal celý zápas na lavičce turínského

Italská fotbalová liga - 3. kolo:
FC Turín - FC Janov 1:0 (90.+4 Radonjič)
Inter Milán - Fiorentina 4:0 (53. a 73. Martínez, 23. Thuram, 58. Calhanoglu z pen.),
Empoli - Juventus Turín 0:2 (24. Danilo, 82. Chiesa),
Lecce - Salernitana 2:0 (6. Krstovič, 90.+8 Strefezza z pen.)