Inter - Hellas Verona 2:1Inter Milán rozhodl o výhře v nastavení

Fotbalisté Interu Milán v italské lize gólem v nastavení porazili Veronu 2:1. Vedení v tabulce si upevnili i díky tomu, že soupeř vzápětí neproměnil penaltu. Hellas nedokázal prolomit prokletí stadionu San Siro, na kterém ještě nikdy nevyhrál, a v tabulce zůstal na sestupové pozici.

Davide Frattesi se raduje z branky

Skóre otevřel už po třinácti minutách domácí kanonýr Martínez, který přidal 16. branku v ročníku. V čele tabulky střelců má na druhého Berardiho ze Sassuola náskok sedmi gólů. Verona po změně stran vyrovnala díky brance Henryho, ale „Nerazzuri“ si v druhé nastavené minutě vzali vedení zpět zásluhou Frattesiho.

Hosté následně měli jedinečnou šanci opět srovnat i přesto, že zápas dohrávali bez vyloučeného Lazoviče. Jenže Henry nařízený pokutový kop v desáté nastavené minutě nasměroval do tyče.

Čtvrtá Fiorentina prohrála na hřišti Sassuola 0:1 brzkým gólem Pinamontiho a našla přemožitele poprvé po pěti zápasech. Domácí naopak stejně dlouho čekali na vítězství a vybudovali si náskok pěti bodů na sestupové pásmo. Oběma soupeřům videorozhodčí neuznal po gólu kvůli ofsajdům. Hostující „Viola“ nedokázala srovnat ani z pokutového kopu, při němž selhal Bonaventura. Neúspěšného exekutora na hřišti vystřídal v 80. minutě Antonín Barák.

Další z českých reprezentantů Jakub Jankto do hry nezasáhl, jeho Cagliari ale díky remíze 1:1 s Lecce opustilo pásmo sestupu.

Italská fotbalová liga – 19. kolo:
Inter Milán – Hellas Verona 2:1 (13. Martínez, 90.+4 Frattesi – 74. Henry)
Frosinone – Monza 2:3 (57. Harrví, 75. Soulé z pen. – 18. Dany Mota, 45. Carboni, 56. vlastní Soulé
Lecce – Cagliari 1:1 (31. Gendrey – 68. Oristanio)
Sassuolo – Fiorentina 1:0 (9. Pinamonti)