Sassuolo - Juventus 1:2Juventus díky gólu Keana v závěru otočil dohrávku v Sassuolu

Fotbalisté Juventusu otočili dohrávku 34. kola italské ligy v Sassuolu a vítězstvím 2:1 si pojistili čtvrté místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem Moise Kean.

Střelec vítězného gólu Juventusu Moise Kean (vlevo) v souboji s Mertem Muldurem ze Sassuola.

Všechny tři góly padly z podobného místa, z úhlu na hranici malého vápna. Jako první inkasovali favorizovaní hosté, kteří v minulém kole ztratili domácí remízou v s Boloňou. Ve 39. minutě prostřelil Wojciecha Szczesného k bližší tyči Giacomo Raspadori.

V poslední minutě prvního poločasu vyrovnal tvrdou ranou pod břevno Paulo Dybala a v závěru druhého poločasu rozhodl Kean. Dvaadvacetiletý italský útočník se trefil přesně mezi nohy gólmana Andrey Consigliho a stanovil konečné skóre.

Juventus má čtyři kola před koncem osmibodový náskok před pátým AS Řím. Bod ztrácí na třetí Neapol a osm bodů na AC Milán, jenž vede o dva body před mistrovským Interem, který má zápas k dobru. Sassuolo je desáté.