Juventus - Palermo 1:0Juventus obhájil italský titul, Klose dal pět gólů Lazia

Fotbalisté Juventusu slaví zisk 29. mistrovského titulu. Obhájce trofeje zdolal v 35. kole italské ligy na domácím hřišti Palermo 1:0 a tři kola před koncem má v čele náskok 11 bodů před Neapolí, která v nedělním večerním duelu porazila Inter Milán 3:1 zásluhou hattricku Uruguayce Edinsona Cavaniho. Ještě víc však zazářil německý kanonýr Lazia Miroslav Klose, jenž se blýskl proti Boloni hned pěti góly a římský klub zvítězil 6:0.

Arturo Vidal (vlevo) gólem z penalty rozpoutal oslavy Juventusu.

O zisku titulu pro Juventus rozhodl čtvrt hodiny po přestávce Arturo Vidal, který proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Mirka Vučiniče. Chilský záložník se trefil potřetí v řadě a celkově zaznamenal již desátou ligovou trefu. Na úspěchu Juventusu už nezměnilo vyloučení Paula Pogby, který uviděl v 83. minutě zápasu červenou kartu za plivnutí na Salvatoreho Aroniku.

Juventus vylepšil svou rekordní bilanci, o druhé místo se s 18 tituly dělí milánské kluby Inter a AC. Kouč Antonio Conte i svou druhou sezónu na lavičce "Staré dámy" završil "scudettem".

Klose se hlavní měrou podílel na úspěchu Lazia v domácím duelu s Boloňou. Německý střelec dal pět gólů v jednom zápase italské ligy jako první hráč od sezóny 1985/86, kdy se podobně prosadil Roberto Pruzzo v dresu AS Řím proti Avellinu. Za rekordem Serie A zaostal o jednu trefu.

Šestou branku Lazia přidal Hernanes a domácí díky vysoké výhře poskočili na sedmé místo, tři body od pohárových příček. Český útočník Libor Kozák zůstal na lavičce náhradníků Lazia.

Výhru Neapole nad Interem Milán řídil nejlepší ligový střelec Cavani, který se trefil hned třikrát. Poprvé se uruguayský útočník prosadil již po třech minutách, kdy si po přihrávce Gorana Panděva naběhl mezi obránce Interu, propálil gólmana a zaznamenal svůj druhý nejrychlejší gól v sezóně.

Z pokutového kopu pak vyrovnal za Inter Ricardo Álvarez, ze stejné situace ale vrátil Neapoli vedení Cavani. Po změně stran se trefil potřetí a vylepšil svůj účet v italské lize na 26 branek.

AC Milán zvítězil 1:0 nad FC Turín, zápas rozhodl šest minut před koncem Mario Balotelli devátou ligovou trefou od zimního příchodu z Manchesteru City. Domácí si upevnili třetí pozici se čtyřbodovým náskokem na Fiorentinu.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:
Udine - Sampdoria Janov 3:1 (29. a 52. Di Natale, 87. Muriel - 34. Eder),
AC Milán - FC Turín 1:0 (84. Balotelli),
Catania - Siena 3:0 (14., 52. a 71. Bergessio),
FC Janov - Pescara 4:1 (30. a 54. Borriello, 19. Floro Flores, 70. Bertolacci - 35. Sculli),
Juventus Turín - Palermo 1:0 (59. Vidal z pen.),
Parma - Bergamo 2:0 (45. Parolo, 60. Biabiany),
Lazio Řím - Boloňa 6:0 (22., 36., 39., 50. a 61. Klose, 32. Hernanes)
Neapol - Inter Milán 3:1 (3., 33. z pen. a 78. Cavani - 23. Álvarez z pen.)