Juventus - Neapol 3:0Juventus ve šlágru porazil Neapol a dotahuje se na AS Řím

10. 11. 2013 14:30Aktualizováno 10. 11. 2013 22:48

Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru italské ligy Neapol na domácím hřišti 3:0 a na vedoucí AS Řím již ztrácejí jen bod. Tým z hlavního města totiž podruhé za sebou ztratil body, na domácím hřišti jen remizoval 1:1 s nováčkem ze Sassuola. Jedinému neporaženému týmu soutěže sebral výhru ve čtvrté minutě nastavení nejlepší střelec hostů Domenico Berardi.

Záložník FC Janov Juraj Kucka (vpravo) slaví gól proti Veroně. Vlevo přihlíží jeho spoluhráč Alberto Gilardino.Foto: Tano Pecoraro, ČTK/AP

Juventus se v utkání s Neapolí dostal do vedení již ve druhé minutě, kdy se k doraženému míči dostal na hranici malého vápna Fernando Llorente a nedal šanci gólmanovi Pepemu Reinovi. Vůbec poprvé v historii italské ligy dal španělský hráč gól španělskému brankáři.

Druhou branku přidal čtvrt hodiny před koncem z přímého kopu Andrea Pirlo a šest minut nato uzavřel skóre francouzský záložník Paul Pogba. Obrana Juventusu neinkasovala počtvrté v řadě, hostům nepomohlo ani vyloučení Angela Ogbonny po druhé žluté kartě. Na Starou dámu teď ztrácí tři body.

Berardi zařídil Sassuolu bod

AS Řím vedl od 19. minuty, kdy se do vlastní sítě trefil obránce Alessandro Longhi. Tým z hlavního města směřoval k jedenácté výhře v sezóně a nápravě předchozí ztráty ze hřiště FC Turín (1:1), jenže v nastaveném čase před jeho brankou vznikla nepřehledná situace, v níž se pošesté v sezóně prosadil Berardi. Sassuolo je po remíze s 10 body sedmnácté.

AC Milán jen remizoval na hřišti Chieva 0:0 a po dvanácti zápasech má pouze 13 bodů. To je nejhorší bilance milánského velkoklubu od sezóny 1981/1982, ve které Rossoneri sestoupili do druhé ligy.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:
FC Janov - Hellas Verona 2:0 (29. Portanova, 35. Kucka)
AS Řím - Sassuolo 1:1 (19. vlastní Longhi - 90.+4 Berardi)
Bergamo - Boloňa 2:1 (73. Brivio, 90.+3 Livaja - 77. Bianchi)
Cagliari - FC Turín 2:1 (43. a 89. Conti - 53. Immobile)
Chievo - AC Milán 0:0
Parma - Lazio Řím 1:1 (64. Lucarelli - 50. Keita)
Fiorentina - Sampdoria Janov 2:1 (11. z pen. a 17. Rossi - 74. Gabbiadini)
Juventus Turín - Neapol 3:0 (2. Llorente, 74. Pirlo, 80. Pogba)

Souhrn z výsledků:
28.11.2021 14. kolo Neapol SSC Neapol - SS Lazio Řím Lazio Řím Neapol - Lazio Řím 4 : 0
28.11.2021 14. kolo AS Řím AS Řím - FC Turín FC Turín AS Řím - FC Turín 1 : 0
28.11.2021 14. kolo Spezia Spezia Calcio - Boloňa FC Boloňa Spezia - Boloňa 0 : 1
28.11.2021 14. kolo AC Milán AC Milán - U.S. Sassuolo Calcio Sassuolo AC Milán - Sassuolo 1 : 3
20211128T15 : 00:00+0000
AC Milán vs. Sassuolo
AC Milán
Sassuolo
28.11.2021 14. kolo Udinese Udinese - FC Janov Janov Udinese - Janov 0 : 0
27.11.2021 14. kolo Benátky Benátky - Inter Milán Inter Benátky - Inter 0 : 2
27.11.2021 14. kolo Juventus Juventus - Atalanta Bergamo Atalanta Juventus - Atalanta 0 : 1
20211127T18 : 00:00+0000
Juventus vs. Atalanta
Juventus
Atalanta
27.11.2021 14. kolo Sampdoria Sampdoria Janov - Hellas Verona F.C. Hellas Verona Sampdoria - Hellas Verona 3 : 1
27.11.2021 14. kolo Empoli Empoli FC - AC Fiorentina Fiorentina Empoli - Fiorentina 2 : 1
26.11.2021 14. kolo Cagliari Cagliari - Salernitana Salernitana Cagliari - Salernitana 1 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 18 : 30 15. kolo Atalanta Atalanta Bergamo - Benátky Benátky TV Tipsport Atalanta - Benátky Vsadit
dnes 18 : 30 15. kolo Fiorentina AC Fiorentina - Sampdoria Janov Sampdoria TV Tipsport Fiorentina - Sampdoria Vsadit
dnes 20 : 45 15. kolo Salernitana Salernitana - Juventus Juventus TV Tipsport Salernitana - Juventus Vsadit
dnes 20 : 45 15. kolo Hellas Verona Hellas Verona F.C. - Cagliari Cagliari TV Tipsport Hellas Verona - Cagliari Vsadit
zítra 18 : 30 15. kolo Boloňa Boloňa FC - AS Řím AS Řím TV Tipsport Boloňa - AS Řím Vsadit
zítra 18 : 30 15. kolo Inter Inter Milán - Spezia Calcio Spezia TV Tipsport Inter - Spezia Vsadit
zítra 20 : 45 15. kolo Janov FC Janov - AC Milán AC Milán TV Tipsport Janov - AC Milán Vsadit
zítra 20 : 45 15. kolo Sassuolo U.S. Sassuolo Calcio - SSC Neapol Neapol TV Tipsport Sassuolo - Neapol Vsadit
2.12. 18 : 30 15. kolo FC Turín FC Turín - Empoli FC Empoli TV Tipsport FC Turín - Empoli Vsadit
2.12. 20 : 45 15. kolo Lazio Řím SS Lazio Řím - Udinese Udinese TV Tipsport Lazio Řím - Udinese Vsadit