Hlavní obsah

LEGIONÁŘI POD LUPOU: Žolík dorazí z Itálie! Dobrá zpráva pro Šilhavého

27. 9. 2021 20:12

Dobrá zpráva pro reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Jeden z jeho svěřenců se v Itálii před blížícím se kvalifikačním duelem s Walesem činí. Záložník Antonín Barák se v Serii A znovu trefil a byl za minulý víkend nejlépe hodnoceným českým legionářem. Pořadí je sestaveno podle hodnoty indexu, který při svém podrobném analytickém hodnocení fotbalistů vytváří společnost SofaScore.

Foto: Alessandro Garofalo, Reuters

Český fotbalista Antonín Barák slaví svoji trefu.Foto: Alessandro Garofalo, Reuters

Článek
Fotogalerie

Pořádně se rozjel. Před týdnem se podílel brankou na výhře Verony 3:2 nad AS Řím a připravil tak soupeři první prohru pod vedením Josého Mourinha.

Šestadvacetiletý Antonín Barák ovšem nemá dost. Teď pomohl Hellasu gólem z penalty k remíze 3:3 na hřišti FC Janov. Příbramský odchovanec se trefil podruhé v tomto ročníku Serie A a s indexem 7,5 byl nejlépe hodnoceným českým hráčem napříč evropskými ligami.

Na známku 7,4 dosáhli Martin Pospíšil z polského Bialystoku a Tomáš Kalas z Bristolu. Jen o desetinku horší jsou v první pětce Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu a Stefan Simič z Hajduku Split.

Jak hodnocení vzniká?

Statistické hodnocení SofaScore je odpovědí na rostoucí potřebu kvantifikovat výkony hráčů. Co běžný fotbalový fanoušek vidí během televizního vysílání ve statistikách, je jen zlomek dat shromážděných během zápasu.

V každém utkání je přibližně 1500 různých událostí, které se mohou promítnout do čísel, co se na hřišti stalo. Operátoři ručně zaznamenávají data a shromažďují informace o aspektech, jako jsou držení míče, přihrávky, souboje, nájezdy, běh, pokusy o kličku, přihrávky do šance, střely a další.

Foto: www.sofascore.com

Statistiky Pavla Kadeřábka ze zápasu 6. kole Bundesligy.Foto: www.sofascore.com

Cílem je odvodit z těchto statistik užitečné informace, které by odpovídajícím způsobem shrnovaly výkon hráče.

„Náš tým datových analytiků rok tvrdě pracoval, analyzoval stovky zápasů, identifikoval klíčové ukazatele výkonu a každému z nich přiřadil hodnotu. Přistupovali jsme k fotbalu jako ke komplexnímu dynamickému systému, ve kterém má každý specifickou roli. Konečným výsledkem je propracovaný algoritmus, který generuje hodnocení hráčů na stupnici do 10, v závislosti na tom, co hráči předvedli během svého pobytu na hřišti," vysvětluje společnost.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?