Benátky - Sassuolo 1:4Matějů v premiéře za Benátky asistoval, jeho tým ale podlehl Sassuolu

Reprezentační obránce Aleš Matějů se v 28. kole dočkal debutu v italské fotbalové lize, ani jeho asistence ale neodvrátila domácí porážku Benátek 1:4 se Sassuolem. Hostům pomohly k vítězství tři proměněné penalty. Novým lídrem soutěže je AC Milán po výhře 1:0 v Neapoli. Juventus si doma poradil 1:0 se Speziou. Verona bez zraněného Antonína Baráka hrála 1:1 na hřišti Fiorentiny. David Zima přihlížel z lavičky bezbrankové remíze FC Turín v Boloni.

Aleš Matějů a Jakub Pešek oslavují gól na 1:1 během utkání s Walesem.

Přímý souboj o první příčku mezi Neapolí a AC Milán rozhodl v 49. minutě Giroud, který tečoval do branky Calabriovu střelu. Pětatřicetiletý francouzský útočník střílí v posledních týdnech důležité góly, dokonce dvakrát se trefil při pohárové výhře s Laziem i při triumfu v derby nad Interem.

Právě před městským rivalem mají Rossoneri v čele dvoubodový náskok, Inter má ale zápas k dobru. Neapol je o tři body zpět třetí.

Sassuolo poslal do vedení už ve druhé minutě Raspadori, jenž se ve venkovním zápase trefil v této sezoně poosmé. Po půlhodině už to bylo o tři branky, Berardi a Scamacca totiž proměnili pokutové kopy nařízené za ruku ve vápně a faul brankáře Romera.

V 34. minutě dal domácím naději Henry, jenž si naskočil na prudký centr Matějů a hlavou snížil, po změně stran ale proměnil další penaltu opět Berardi. V závěru dostali šanci zahrávat pokutový kop i domácí, Consigli ale Aramua vychytal. Sassuolo si připsalo třetí výhru v řadě a je desáté, Benátky zůstávají poslední.

Juventus neprohrál v Serii A čtrnáctý duel po sobě, jedinou branku v souboji s šestnáctým týmem soutěže vstřelil v 21. minutě Morata. Stará dáma si upevnila čtvrtou příčku, na vedoucí Inter Milán ztrácí v neúplné tabulce pět bodů.

Verona v souboji sousedů ze středu tabulky prohrávala po Piatekově trefě z desáté minuty, záhy ale srovnal z penalty svým desátým gólem v sezoně Caprari. Hellas má v lize tři desetigólové střelce, kromě italského útočníka ještě Simeoneho (15) a Baráka (10). V pěti elitních evropských ligách se takhle úderným ofenzivním triem může pyšnit pouze Liverpool (Salah 19, Jota 12, Mané 12).

Italská fotbalová liga - 28. kolo:
FC Janov - Empoli 0:0
Benátky - Sassuolo 1:4 (34. Henry - 17. z pen. a 71. z pen. Berardi, 2. Raspadori, 29. Scamacca z pen.)
Boloňa - FC Turín 0:0
Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (10. Piatek - 20. Caprari z pen.)
Juventus Turín - Spezia 1:0 (21. Morata)
Neapol - AC Milán 0:1 (49. Giroud).