Juventus - AC Milán 0:1Fotbalisté AC Milán si výhrou na hřišti Juventusu zajistili účast v Lize mistrů

Fotbalisté AC Milán si vítězstvím 1:0 na hřišti Juventusu Turín po gólu Oliviera Girouda zajistili v předposledním kole italské ligy účast v Lize mistrů. Semifinalista aktuálního ročníku prestižní soutěže se připojil k Neapoli, Laziu a městskému rivalu Interu.

Olivier Giroud z AC Milán se raduje z gólu v utkání se Sampdorií.

Mistrovská Neapol remizovala 2:2 v Boloni a potřetí za sebou ztratila venku body, i když vedla 2:0 po gólech Victora Osimhena. Lazio Řím porazilo sestupující Cremonu 3:2 a vrátilo se na druhé místo tabulky. Verona po inkasované brance v nastavení hrála 1:1 s Empoli a o záchranu bude bojovat v posledním kole. Lecce se výhrou nad Monzou 1:0 zachránilo.

AC Milán potřeboval ve 37. kole bodovat na hřišti Juventusu, aby si zajistil postup do Ligy mistrů. "Rossoneri" porazili "Starou dámu" i podruhé v sezoně, což se jim podařilo teprve potřetí za posledních 50 let. Rozhodla o tom branka Francouze Girouda, který se prosadil hlavou po centru Calabrii na konci prvního poločasu.

Domácí mohli vyrovnat v úplném závěru, pokus Danila po rohovém kopu ale zblokovali hostující hráči na malém vápně. Juventus je po odečtení 10 bodů za finanční machinace na 7. příčce, ze které má již zaručený postup do Evropské konferenční ligy. Na šestou pozici zaručují skupinovou fázi Evropské ligy, na které je AS Řím, ztrácí jeden bod.

Boloňa potvrdila svoji domácí formu proti favoritům a stejně jako v posledních zápasech s AC Milán, Juventusem a AS Řím remizovala i s letošními mistry. Hosty poslal do vedení po velké chybě brankáře Osimhen, nejlepší střelec ligy pak přidal svou 25. branku v tomto ročníku po změně stran.

Boloni se podařilo porážku odvrátit. Nejprve se prosadil Ferguson z dorážky a v 84. minutě vyrovnal hlavou De Silvestri.

Lazio se v posledním domácím zápase rozloučilo s klubovou legendou Stefanem Raduem, který symbolicky nastoupil na poslední minuty vítězného zápasu. Rumunský obránce odehrál za Lazio 16 sezon, po té letošní se rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Domácím se vydařil první poločas, po kterém vedli 2:0, Cremoně se však podařilo vyrovnat během čtyř minut. Po gólu Galdamese si dal kuriózní vlastní branku hlavou Lazzari. V 89. minutě pak zařídil domácím výhru hlavičkou Milinkovič-Savič.

Lecce ukončilo osmizápasovou sérii Monzy bez prohry, kmenový hráč AC Milán Colombo gólem z penalty v 11. minutě nastavení zařídil záchranu loňského vítěze Serie B v nejvyšší soutěži. Monza také kopala penaltu v závěru zápasu, Gytkjaerův pokus však Falcone vyrazil.

Verona se ujala vedení po hodině hry, kdy se z dorážky prosadil střídající Gaich. Na důležitou výhru ale nedosáhla, protože v šesté minutě nastavení hosté díky tečované střele Stojanoviče vyrovnali.

Verona, která vyhrála jediný z posledních pěti zápasů, bude usilovat o záchranu až do posledního kola. V něm se představí na hřišti AC Milán. Zároveň musí doufat v pomoc AS Řím, který se utká se sedmnáctou Spezií.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:
Hellas Verona - Empoli 1:1 (61. Gaich - 90.+6 Stojanovič)
Boloňa - Neapol 2:2 (63. Ferguson, 84. De Silvestri - 14. a 54. Osimhen)
Monza - Lecce 0:1 (90.+11 Colombo z pen.)
Lazio Řím - Cremona 3:2 (37. a 89. Milinkovič-Savič, 4. Hysaj - 54. Galdames, 58. vlastní Lazzari)
Juventus Turín - AC Milán 0:1 (40. Giroud)