Fiorentina - Inter 0:1Inter se vrátil do čela Serie A

Inter Milán vyhrál nad Fiorentinou 1:0 a týden po zisku Superpoháru se vrátil do čela italské fotbalové ligy. Devatenáctým gólem v sezoně Serie A rozhodl Lautaro Martínez. Argentinský mistr světa se prosadil hlavou po rohovém kopu po necelé čtvrthodině hry a kraluje tabulce střelců s náskokem sedmi branek na Dušana Vlahoviče z Juventusu.

Davide Frattesi (vlevo) z Interu a Lucas Martinez Quarta z Fiorentiny.

Fiorentina měla největší šanci na vyrovnání patnáct minut před koncem, střídajícímu Gonzálezovi se ale penalta nepovedla. Reprezentační záložník Antonín Barák naskočil v 83. minutě.

Inter využil sobotní remízy Juventusu s Empoli a vede před turínským celkem o bod, navíc má zápas k dobru. Fiorentina je pátá, ztrácí na čtvrté Bergamo dva body. Stejný odstup má i šesté Lazio Řím, které dnes remizovalo s mistrovskou Neapolí 0:0.