AS Řím - Monza 1:0Pozdrav Slavii. AS Řím se na Pražany naladilo šťastnou výhrou. Juventus porazil AC Milán

Fotbalisté AS Řím se naladili na čtvrteční utkání skupiny Evropské ligy proti pražské Slavii vítězstvím. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v 9. kole italské ligy doma proti Monze využili více než poločas trvající přesilovku a gólem v 90. minutě vydřeli výhru 1:0.

Fotbalisté AS Řím si připsali těsnou výhru

Tři body jim zajistil po dvou nastřelených tyčích v druhém poločase až v samém závěru střídající El Shaarawy. Monza inkasovala po třech udržených čistých kontech, k čemuž přispělo i vyloučení D'Ambrosia v 41. minutě.Římští svěřenci trenéra Josého Mourinha proti Monze využili více než poločas trvající přesilovku a gólem v 90. minutě vydřeli výhru 1:0. Tři body jim zajistil po dvou nastřelených tyčích v druhém poločase až v samém závěru střídající El Shaarawy. Monza inkasovala po třech udržených čistých kontech, k čemuž přispělo i vyloučení D'Ambrosia v 41. minutě.

V samém závěru dostal červenou kartu také Mourinho, který k soupeřově lavičce dělal posměšná plačtivá gesta. „Nebylo to nic urážlivého. Bylo to proto, že v minulé sezoně o nás někteří talentovaní lidé, ale bez zkušeností, ošklivě mluvili. Dneska se předváděli u postranní čáry a snažili se dostat rozhodčího pod tlak,“ řekl slavný portugalský kouč televizní stanici Sky Sport Italia.

„Abych byl upřímný, Monza je dobrý tým a nezasloužili si dnes prohrát,“ doplnil Mourinho. Domácí „Giallorossi“ zvítězili potřetí za sebou a poskočili v tabulce na sedmé místo.

Manuel Locatelli (vpravo) z Juventusu se raduje z gólu proti AC Milán.

AC Milán musel stejně jako Monza hrát dlouho v oslabení, ve 40. minutě byl vyloučen Thiaw. Dvaadvacetiletý německý obránce stáhl útočníka hostů Keana, který by jinak postupoval sám na branku.

Juventus využil přesilovku v 63. minutě, kdy Locatelliho střelu tečoval do vlastní sítě Krunič, který byl na hřišti pouhé tři minuty. Gól byl nicméně připsán nynějšímu záložníkovi „Staré dámy“, který se tak zvládl prosadit v dresu AC Milán do sítě Juventusu i naopak.

Novým lídrem tabulky je díky výhře Juventusu Inter Milán s 22 body. Druhý AC Milán má o bod méně a třetí Juventus ztrácí na čelo dva body. Milánští „Rossoneri“ prohráli po čtyřech výhrách v řadě, Juventus proti AC v lize uspěl poprvé od 6. ledna 2021.

První asistenci v dresu Cagliari si připsal český fotbalista Jankto. Jeho tým remizoval na hřišti Salernitany 2:2 a zůstal bez výhry poslední. Všechny čtyři branky padly až v závěrečné čtvrthodině, domácí dokázali dvakrát vyrovnat, podruhé z penalty v nastaveném čase.