AS Řím - FC Turín 3:1Římané si poradili s oslabeným Turínem

Fotbalisté AS Řím porazili v italské lize FC Turín 3:1 a tříbodový zisk je vynesl na čtvrté místo tabulky. Hosté, kteří jsou s jediným vítězstvím z dvanácti kol předposlední, hráli od 14. minuty bez vyloučeného Wilfrieda Singa.

Turínský Andrea Belotti (vlevo) a Henrik Mchitarjan z AS Řím.

Početní výhodu využili Římané dvakrát už do poločasové přestávky. Prudkou střelou bez přípravy uvnitř pokutového území otevřel skóre Henrik Mchitarjan a po faulu na Edina Džeka zvýšil z penalty Jordan Veretout. Po změně stran přidal třetí zásah domácího mužstva další pohlednou střelou Lorenzo Pellegrini, za Turín snížil po skrumáži kapitán Andrea Belotti. Ten se trefil podeváté v ročníku a na špici střeleckého pořadí ztrácí jediný gól.

Hráči AS Řím dali ve dvou posledních zápasech osm branek a v tabulce mají stejný počet 24 bodů jako neporažení obhájci titulu z Juventusu. Před nimi jsou oba milánské celky, AC vede o bod před Interem.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:
AS Řím - FC Turín 3:1 (27. Mchitarjan, 43. Veretout z pen., 68. Lorenzo Pellegrini - 73. Belotti).