Benátky - Hellas Verona 3:4Verona odváží výhru, Benátkám tříbrankový náskok nestačil

5. 12. 2021 17:57Aktualizováno 5. 12. 2021 22:46

Fotbalisté Verony bez nemocného záložníka Antonína Baráka vyhráli v nedělním 16. kole italské ligy v Benátkách 4:3, přestože po prvním poločase prohrávali 0:3. Český reprezentant nenastoupil podle italských médií kvůli chřipce. Juventus Turín porazil FC Janov 2:0 a posunul se na páté místo.

Nováček Benátky si vypracoval třígólový náskok v úvodních 27 minutách hry. Krátce po změně stran hosté snížili díky vlastnímu gólu Henryho. V 63. minutě uviděl střelec úvodní trefy domácích Ceccaroni červenou kartu. Z nařízené penalty se prosadil Caprari, obrat pak dvěma góly dokonal Simeone. Benátky prohrály třetí kolo po sobě.

Juventus proti Janovu dostal do vedení v deváté minutě Cuadrado. Pojistku přidal v 82. minutě Dybala. "Stará dáma" v Serii A naplno bodovala ve třech z posledních čtyř duelů. Janov nevyhrál už 13 kol po sobě a je na první sestupové příčce.

Stejně bodů jako Juventus má po vítězství 3:2 v Boloni šestá Fiorentina. Spezia doma přišla o dvoubrankové vedení a se Sassuolem remizovala 2:2. Oba zásahy hostů zařídil Raspadori.

Lazio Řím vyhrálo na hřišti janovské Sampdorie 3:1. Hosté zaznamenali všechny góly v prvním poločase. Nejprve se mezi střelce zapsal Milinkovič-Savič a poté dvakrát Immobile. V závěru utkání zkorigoval skóre Gabbiadini. Lazio vyhrálo po třech kolech a bodově se dotáhlo na šestý AS Řím.

Italská fotbalová liga - 16. kolo
Boloňa - Fiorentina 2:3 (42. Barrow, 83. Hickey - 33. Malih, 52. Biraghi, 67. Vlahovič z pen.)
Spezia - Sassuolo 2:2 (35. Manaj, 47. E. Gyasi - 66. a 79. Raspadori)
Benátky - Hellas Verona 3:4 (12. Ceccaroni, 19. Črnigoj, 27. Henry - 67. a 85. Simeone, 52. vlastní Romero, 65. Caprari z pen.)
Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:3 (89. Gabbiadini - 17. a 37. Immobile, 7. Milinkovič-Savič)
Juventus Turín - FC Janov 2:0 (9. Cuadrado, 82. Dybala)

Souhrn z výsledků:
23.1.2022 23. kolo AC Milán AC Milán - Juventus Juventus AC Milán - Juventus 0 : 0
23.1.2022 23. kolo Empoli Empoli FC - AS Řím AS Řím Empoli - AS Řím 2 : 4
23.1.2022 23. kolo FC Turín FC Turín - U.S. Sassuolo Calcio Sassuolo FC Turín - Sassuolo 1 : 1
20220123T15 : 00:00+0000
FC Turín vs. Sassuolo
FC Turín
Sassuolo
23.1.2022 23. kolo Spezia Spezia Calcio - Sampdoria Janov Sampdoria Spezia - Sampdoria 1 : 0
23.1.2022 23. kolo Neapol SSC Neapol - Salernitana Salernitana Neapol - Salernitana 4 : 1
23.1.2022 23. kolo Cagliari Cagliari - AC Fiorentina Fiorentina Cagliari - Fiorentina 1 : 1
22.1.2022 23. kolo Lazio Řím SS Lazio Řím - Atalanta Bergamo Atalanta Lazio Řím - Atalanta 0 : 0
22.1.2022 23. kolo Inter Inter Milán - Benátky Benátky Inter - Benátky 2 : 1
20220122T18 : 00:00+0000
Inter vs. Benátky
Inter
Benátky
22.1.2022 23. kolo Janov FC Janov - Udinese Udinese Janov - Udinese 0 : 0
21.1.2022 23. kolo Hellas Verona Hellas Verona F.C. - Boloňa FC Boloňa Hellas Verona - Boloňa 2 : 1

Souhrn z kalendáře:
5.2. 15 : 00 24. kolo AS Řím AS Řím - FC Janov Janov TV Tipsport AS Řím - Janov Vsadit
5.2. 18 : 00 24. kolo Inter Inter Milán - AC Milán AC Milán TV Tipsport Inter - AC Milán Vsadit
5.2. 20 : 45 24. kolo Fiorentina AC Fiorentina - SS Lazio Řím Lazio Řím TV Tipsport Fiorentina - Lazio Řím Vsadit
6.2. 12 : 30 24. kolo Atalanta Atalanta Bergamo - Cagliari Cagliari TV Tipsport Atalanta - Cagliari Vsadit
6.2. 15 : 00 24. kolo Boloňa Boloňa FC - Empoli FC Empoli TV Tipsport Boloňa - Empoli Vsadit
6.2. 15 : 00 24. kolo Sampdoria Sampdoria Janov - U.S. Sassuolo Calcio Sassuolo TV Tipsport Sampdoria - Sassuolo Vsadit
6.2. 15 : 00 24. kolo Benátky Benátky - SSC Neapol Neapol TV Tipsport Benátky - Neapol Vsadit
6.2. 18 : 00 24. kolo Udinese Udinese - FC Turín FC Turín TV Tipsport Udinese - FC Turín Vsadit
6.2. 20 : 45 24. kolo Juventus Juventus - Hellas Verona F.C. Hellas Verona TV Tipsport Juventus - Hellas Verona Vsadit
7.2. 20 : 45 24. kolo Salernitana Salernitana - Spezia Calcio Spezia TV Tipsport Salernitana - Spezia Vsadit