Lecce - Juventus 0:3Juventus porazil Lecce a vystřídal Inter Milán v čele tabulky, dvakrát se prosadil Vlahovič

Polský záložník Szymon Žurkowski zařídil ve 21. kole italské fotbalové ligy hattrickem výhru Empoli 3:0 nad Monzou. Předposlední tým tabulky zvítězil po osmi zápasech a hned v prvním utkání pod vedením trenéra Davide Nicoly, jenž v pondělí nahradil odvolaného Aurelia Andreazzoliho.

Fotbalisté Juventusu se radují z branky v zápase s Lecce

Vlahovič proti Lecce otevřel skóre v 59. minutě a druhou branku přidal o devět minut později. Srbský útočník vstřelil v lize už jedenáct branek a v tabulce střelců je o sedm zásahů druhý za Martínezem z Interu. Na konečných 3:0 upravil pět minut před koncem Bremer.

Kouč „Staré dámy“ Massimiliano Allegri si připsal 300. trenérskou výhru v Serii A. Po Giovannim Trapattonim (352) a Nereovi Roccovi (302) se stal teprve třetím mužem, jemuž se tuto metu podařilo v italské nejvyšší soutěži zdolat.

Juventus vyhrál popáté v řadě a po 21 kolech má 52 bodů. Druhý Inter má o bod méně, ale má zápas k dobru. Lecce zvítězilo z posledních 16 zápasů pouze jednou a v tabulce mu patří 14. pozice s náskokem čtyř bodů na sestup.

Polský záložník Szymon Žurkowski hattrickem zařídil výhru Empoli 3:0 nad Monzou. Předposlední Empoli zvítězilo po osmi zápasech a hned v prvním utkání pod vedením trenéra Davide Nicoly, jenž v pondělí nahradil odvolaného Aurelia Andreazzoliho.

Šestadvacetiletý Žurkowski vstřelil dva góly v prvním poločase a hattrick zkompletoval v 73. minutě. Do Empoli přišel v lednu na hostování ze Spezie a poprvé v novém týmu skóroval už minulý víkend. Toskánský tým se po první výhře od listopadu přiblížil na dva body záchraně.

Italská fotbalová liga – 21. kolo:
Frosinone – Cagliari 3:1 (62. Mazzitelli, 75. Soulé, 90.+5 Kaio Jorge – 26. Sulemana)
Empoli – Monza 3:0 (13., 38. a 73. Žurkowski)
Salernitana - FC Janov 1:2 (2. Martegani - 13. Retegui, 57. Gudmundsson z pen.)
Lecce - Juventus Turín 0:3 (59. a 68. Vlahovič, 85. Bremer)