Slavia si v přípravě zastřílela

Fotbalisté Slavie v úvodním přípravném utkání před startem jarní části sezony porazili na soustředění v portugalském Algarve druholigové dánské Sönderjyske 4:0. Zlín zdolal v Tipsport lize Skalici 2:0.

Fotbalisté Slavie se radují z branky.

Slavia si v utkání proti Sönderjyske, které vede bývalý asistent trenéra Sparty Nörgaard, rozdělila góly rovnoměrně do obou poločasů. V prvním se prosadili Tijani a Van Buren, po přestávce Provod a Wallem.

Kouč Pražanů Trpišovský o poločase vystřídal téměř kompletní jedenáctku. Dostalo se i na nové posily Dioufa a Zmrzlého, naopak další zimní akvizice vršovického celku, reprezentační brankář Jindřich Staněk, do utkání nezasáhl. Slavii na soustředění v Portugalsku čekají ještě AIK Stockholm a Peking Kuo-an.

Rovněž Zlín odehrál proti Skalici oba poločasy v odlišných sestavách. Svěřenci trenéra Červenky rozhodli po změně stran, kdy se během devíti minut trefili Libor Bobčík a Chibuike. „Zápas hodnotím pozitivně. Výhra je důležitá pro sebevědomí, soupeř byl celkem kvalitní. Překvapilo mě, jakou má slovenská liga kvalitu,“ řekl Bobčík v rozhovoru pro klubovou televizi.

„Ševci“ ve druhém utkání přípravného turnaje zvítězili poprvé, v sobotu podlehli jinému slovenskému týmu Zlaté Moravce-Vráble 0:1. Předposlední tým nejvyšší soutěže zakončí účinkování v Tipsport lize v sobotu proti druholigovému Brnu.

Přípravné utkání v Algarve:
Slavia Praha - Sönderjyske 4:0 (2:0)
Branky: 12. Tijani, 31. Buren, 50. Provod, 78. Wallem.
Slavia:
1. poločas: Mandous - Tomič, Vlček, Bořil, Dumitrescu - Hromada, Oscar - Van Buren, Tecl, Ogungbayi - Tijani.
2. poločas: Sirotník - Douděra, Holeš, Sinyan, Diouf - Zafeiris, Zmrzlý - Wallem, Provod (79. Lacko), Jurečka - Chytil. Trenér: Trpišovský.
Přípravný turnaj Tipsport liga:
Skupina C (Skalica):
Skalica - FC Zlín 0:2 (0:0)
Branky: 55. Bobčík, 64. Chibuike.
Zlín:
1. poločas: Dostál - Raiter, Čelůstka, Didiba, Cedidla - González, Achvlediani, Raiter, Ikugar, Švach, Kolář - Janetzký.
2. poločas: Bachůrek - Didiba, Simerský, Jura, Bartošák - Vukadinovič, Bobčík, Bužek, Kulíšek, Polášek - Chibuike. Trenér: Červenka.