Slunko, sviňa. Boleslav inkasovala silvestrovský gól

Bude chtít zapomenout. Hodně rychle a nejlépe navždy. Brankář Mladé Boleslavi Petr Mikulec v přípravném duelu s Teplicemi (2:2) dostal gól, který se jen tak nevidí. Slova tehdejšího útočníka Olomouce Zdeňka Klesnila, který před dvanácti lety před televizními kamerami prohlásil „Slunko, sviňa“, by Mikulec nejspíše podepsal i krví…

Brankář Mladé Boleslavi Petr Mikulec na archivním snímku

Klesnil tím v interview pro Českou televizi s humorem vysvětloval, proč selhal v jedné ze svých brankových příležitostí. Jinak pro něj ale šlo o nejlepší prvoligový zápas kariéry, dvakrát se trefil a Sigmu dovedl k vítězství 4:0.

Kdyby nějaký podobný rozhovor dával nyní gólman Středočechů, asi by se zdaleka tolik nesmál. V úvodním utkání Tipsport ligy proti Teplicím vedla Boleslav, při premiéře trenéra Davida Holoubka, dvacet minut před koncem 2:1. Poté se do míče zpoza vápna opřed Petr Hronek a snažil se Mikulce přehodit. Lob se ale nevyvedl podle představ.

Jenže pak zaúřadovalo slunce. 24letého brankáře oslnily jeho paprsky, míč ho trefil do ruky a od ní doskákal za brankovou čáru. Mikulec se ještě marně pokusil o reflexivní zákrok, načež se smutně otočil do hřiště, kde mimo jiné mohl pozorovat mladého parťáka, obránce Tomáše Krále, jak nevěří svým očím. Ani Petr Hronek, střelec gólu, se neradoval. Sám se zdráhal pochopit, že tenhle nepovedený pokus opravdu skončil v síti.

Smolný moment, vystřižený jako ze silvestrovské hitparády. Naštěstí pro Mikulce k němu nedošlo v ostrém zápase, nýbrž pouze v přípravě. Brankářské dvojce Boleslavi, která na podzim trpělivě kryla záda Matouši Trmalovi, ale v boji o základní sestavu asi moc nepřidá. I když na vině převážně nebyl Mikulec, nýbrž slunko. Sviňa…

Hradec Králové v prvním zápase přípravného turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cup remizoval s Austrií Vídeň bez branek.

Východočeši na Maltě na konci vyrovnaného souboje s osmým týmem rakouské ligy Austrií sahali po výhře, v závěrečných minutách ale dvakrát trefil jen břevno. „Soupeř kvalitně kombinoval, což nám v úvodu dělalo problémy. Dvakrát jsme ale nastřelili břevno a nakonec jsme byli blízko vítězství. Myslím, že to bylo dobré utkání, které nám ukázalo na čem je potřeba zapracovat,“ řekl na tiskové konferenci trenér Hradce Václav Kotal.

Olomouc ve svém prvním zápase turnaje na Maltě zvítězila 2:0 nad Trnavou, účastníkem podzimní skupiny Konferenční ligy. Sigmu poslal v 36. minutě se štěstím do vedení z penalty Filip Zorvan a hned po změně stran přidal pojistku Nigerijec Moses Emmanuel, který gólově oslavil dnešní 20. narozeniny.

„Měli jsme celý zápas pod kontrolou, ale těší nás víc věcí. Viděl jsem velkou chuť a pracovitost celého týmu, což vedlo k zaslouženému vítězství. Duel měl svoji kvalitu, Trnava má ve svém středu řadu kvalitních hráčů. Pro nás to byla velmi dobrá prověrka a výhry si ceníme,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Hanáků Václav Jílek.

Vstup do zimní přípravy se nepovedl Jablonci. Jedenáctý tým nejvyšší soutěže překvapivě prohrál ve Varnsdorfu a navíc čtrnáctému celku druhé ligy nedokázal vstřelit ani gól.

„Byl to takový typický první přípravný zápas. Hodně trénujeme, ale na to se nechceme vymlouvat. Šanci dnes dostalo poměrně dost hráčů i z B-týmu. První poločas byl z naší strany ještě tak nějak v pořádku, ale druhá půlka byla hrozná, skoro tragédie. Šli jsme do toho v plném zatížení, chápu únavu, ale ligoví fotbalisté si s tímhle musí umět poradit,“ citoval klubový web jabloneckého trenéra Radoslava Látala.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:
Skupina A (Mladá Boleslav):
FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2 (2:1)
Branky: 18. Matějovský, 45. Kadlec - 29. Havelka, 72. Hronek.
M. Boleslav - I. poločas: Trmal - Kadlec, Král, Suchý, Suchomel - D. Mareček, Matějovský - Solomon, Ladra, Vaníček - Mašek.
II. poločas: Mikulec - Fulnek, Král, Šimek, Kostka - Poulolo, Žitný - Kodad, Vojta, Buryán - Pulkrab. Trenér: Holoubek.
Teplice - I. poločas: Ludha - L. Mareček, Knapík, Mičevič - Radosta, Křišťan, Havelka, Švanda - Vachoušek - Gning, Jásir.
II. poločas: Němeček - Hora, Audinis, Cykalo - Radosta (60. Bednár), Kričfaluši, Trubač, Švanda (60. Urbanec) - Fila - Čerepkai, Hronek. Trenér: Frťala
Přípravný fotbalový turnaj Tipsport Malta Cup:
FC Hradec Králové - Austria Vídeň 0:0
Sestava Hradce - I. poločas: Zadražil - Klíma, Ševčík, Čech - Pudhorocký, Kodeš, Rada, Horák - Koubek, Pilař - Vašulín.
II. poločas: Zadražil - Harazim, Čihák, Leibl - Čmelík, Dancák, Kučera, Krejčí - Juliš, Šašinka - Hais. Trenér: Kotal.
Sigma Olomouc - Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Branky: 36. Zorvan z pen., 46. Emmanuel.
Sestava Olomouce - I. poločas: Stoppen - Pokorný, Beneš, Novák - Křišťál, Pospíšil, Breite, Elbel - Fortelný, Zorvan - Singhateh (32. Fiala).
II. poločas: Stoppen - Chvátal, Matys, Vraštil, Sláma - Ventúra, Dele - Vodháněl (78. Růsek), Langer, Emmanuel - Fiala (61. Zifčák). Trenér: Jílek
Přípravné fotbalové utkání:
Varnsdorf - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 40. Hodek z pen., 70. Dufek.
Sestava Jablonce - I. poločas: Fendrich - Štěpánek, Karban, Tekijaški, Polidar - Houska - Gaši, Náprstek, Kubín, Čanturišvili - Krulich.
II. poločas: Kotlín - Karban (68. Polidar), Hübschman, Martinec, D. Souček - Pleštil, Kratochvíl, F. Souček, Alégué - Drchal, Chramosta. Trenér: Látal.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.