Urawa na fotbalovém MS klubů vyřadila León, v semifinále ji čeká Manchester City

Fotbalisté Manchesteru City se v úterním semifinále mistrovství světa klubů utkají s japonským týmem Urawa Reds, který zdolal 1:0 mexický León. Brazilské Fluminense, které bylo také rovnou nasazené do semifinále, se utká s egyptským týmem Al-Ahlí. Vyřadil v Džiddě domácí al-Ittihád 3:1.

Fotbalisté Urawa Reds se radují z postupu do semifinále mistrovství světa klubů.

Duel mezi Leónem a Urawou v Saúdské Arábii rozhodl jedinou brankou v 78. minutě střídající nizozemský útočník Schalk. O šest minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen Tesillo a mexický celek v oslabení už na vyrovnání nedosáhl.

Fotbalisté Al-Ahlí vedli po 62 minutách už 3:0. Když domácí klub prohrával jen o gól, mohl hvězdný Karim Benzema vyrovnat z penalty, ale neproměnil ji. Pak al-Ittihád inkasoval ještě dvakrát, Benzema v závěru už jen debakl zmírnil.

Fotbalové mistrovství světa klubů v Saúdské Arábii - čtvrtfinále:
Club León - Urawa Reds 0:1 (0:0)
Branka: 78. Schalk. ČK: 84. Tesillo (León)
Al-Ahlí - al-Ittihád 3:1 (1:0)
Branky: 21. Maalúl z pen., 59. Šahat, 62. Ašúr - 90.+2 Benzema. ČK: 90. Modeste (Al-Ahlí).