Golfista Homa využil slabší finále lídrů a vyhrál turnaj v San Diegu

Americký golfista Max Homa vyhrál turnaj Farmers Insurance Open v San Diegu a připsal si šestý triumf na okruhu PGA Tour. Zvítězil o dvě rány před krajanem Keeganem Bradleym, o další úder zpět skončil další domácí hráč Colin Morikawa.

Max Homa držící trofej po vítězství na Farmers Insurance Open.

Homa po třech kolech ztrácel na průběžného lídra Sama Rydera pět ran, tomu ale poslední den nevyšel a místo prvního titulu v kariéře na něj zbylo dělené čtvrté místo. Z druhé příčky na sedmou se propadl Španěl Jon Rahm, který v místě svého premiérového turnajového prvenství z roku 2017 neúspěšně usiloval o třetí triumf ve třech týdnech a posun na pozici světové jedničky.

"Chce to tunu trpělivosti a spoustu sebevědomí," komentoval Homa cestu k vítězství ze zadních pozic. "Je tu spousta skvělých hráčů, výsledky byly našlapané. Musel jsem mít na paměti, že je to těžké hřiště a musím jen pálit dobré rány a dobře patovat. K vítězství je třeba štěstí, ale speciálně ve finálových kolech to chce trpělivost, 18 jamek je maraton a stát se může ledacos," dodal.

Farmers Insurance Open série PGA Tour v San Diegu (par 72, dotace 8,7 mil. USD):