Golfistka Melecká v Itálii vylepšila své maximum

Golfistka Tereza Melecká obsadila na turnaji Ladies European Tour v Itálii 17. místo a o tři příčky si vylepšila osobní maximum na okruhu. Dosud byla nejlépe dvacátá minulý měsíc v Évianu.

Česká golfistka Tereza Melecká v akci.

Třiadvacetiletá Melecká byla po prvním kole Italian Open třetí se třemi údery pod par. V pátek se jí už tolik nedařilo a v pořadí se propadla do třetí desítky. Dnes 69 ranami zopakovala čtvrteční výkon a zakončila turnaje se skóre -2.

"Celkové skóre za všechny tři dny je férové, dva dny jsem se cítila dobře, ale bohužel jeden den to nebylo úplně ono. Zkusím si z toho vzít ponaučení do budoucna," uvedla Melecká, jíž po dvoutýdenní pauze čeká koncem června turnaj v Berouně.

Další dvě české golfistky Šideri Váňová a Kristýna Napoleaová neprošly v Itálii cutem.

Turnaj vyhrála Morgane Metrauxová, která se stala první švýcarskou vítězkou na Ladies European Tour. V play off porazila Italku Alessandru Fanaliovou a Angličanku Meghan MacLarenovou.

Golfový turnaj Ladies European Tour Italian Open ve Fubine (par 72, dotace 200.000 eur):