Hlavní obsah

Golfistka Kordová si na US Open polepšila na 14. místo

4. 6. 2022 10:12

Americká golfistka českého původu Nelly Kordová si ve druhém kole US Open polepšila o čtyři místa a je průběžně čtrnáctá. Dcera bývalého tenisty Petra Kordy, která se vrátila na okruh LPGA po březnové operaci paže kvůli krevní sraženině, v pátek zahrála 69 ran, o jednu méně než v prvním kole. Na vedoucí duo Mina Harigaeová z USA a Minjee Leeová z Austrálie ztrácí Kordová šest úderů.

Foto: Twitter Nelly Korda

Americká golfistka Nelly Kordová.Foto: Twitter Nelly Korda

Článek

Cutem na druhém majoru sezony na hřišti v Southern Pines v Severní Karolíně prošla i americká hvězda Danielle Kangová, která překvapila oznámením, že hraje s nádorem na páteři. Podle devětadvacetileté vítězky PGA Championship z roku 2017 lékaři dosud nezjistili, zda je nádor zhoubný.

"Mám za sebou spoustu procedur a postupně to zužujeme. Chce to čas," uvedla Kangová, která figuruje na 59. místě těsně nad hranicí cutu. Vítězka šesti turnajů LPGA na začátku sezony odstoupila ze dvou akcí kvůli bolestem zad, ale netuší, zda to s nádorem souviselo. "Nechtěla jsem o tom mluvit, ale dostalo se to ven. Je toho víc. Jenom fakt nechci rozebírat detaily o tom, co se děje v mých zádech," prohlásila

Už po dvou kolech skončil turnaj pro švédskou legendu Anniku Sörenstamovou, která startovala na US Open po 14 letech díky loňskému triumfu na veteránské verzi turnaje. Jednapadesátiletá vítězka deseti majorů obsadila 141. místo.

Reklama

Sdílejte článek