Golfistka Spilková zahájila v Džiddě sezonu na LET 40. místem

Česká golfová jednička Klára Davidson Spilková zahájila sezonu na Ladies European Tour (LET) děleným 40. místem. Osmadvacetiletá profesionálka ve čtyřkolové soutěži v Džiddě zahrála 283 úderů a zakončila turnaj se skóre -5. Jana Melichová spotřebovala o pět úderů víc a týden po páté příčce v Rabatu obsadila v Saúdské Arábii 53. pozici. Zvítězila novozélandská světová jednička Lydia Koová se skóre -21.

Klára Spilková, česká golfová jednička.

Spilková nejlepší kolo zahrála hned na úvod ve čtvrtek, kdy se s 69 ranami dělila o 17. místo. Pak už se pořadím neustále propadala, v pátek i sobotu zahrála o dva údery víc. Ve finálovém dnu přidala ještě jednu ránu a hřiště v Royal Greens Golf & Country Clubu absolvovala v paru. Ztratila zejména na páté, čtyřparové jamce, na které dostala míček do cíle na šest ran a zaznamenala double bogey. Par nesplnila ještě dvakrát, skórovat se jí podařilo na čtyřech jamkách.

Melichové se naopak poslední den vydařil. Díky pěti birdie proti dvěma bogey zahrála 69 ran, přičemž v předchozích třech kolech bylo jejím maximem pátečních 72.

Koová zvítězila o ránu před indickou soupeřkou Aditi Ašokovou, na LET si připsala sedmé vítězství a první od listopadu 2021, kdy triumfovala právě na turnaji Aramco Saudi Ladies International. Na americké LPGA má pětadvacetiletá hvězda na kontě 19 titulů včetně dvou z majorů. Po třech kolech vedoucí Američanka Lilia Vuová se propadla na dělené třetí místo.

Golfový turnaj Ladies European Tour v Džiddě (dotace 5 milionů dolarů, par 72)