Golfové Czech Masters vyhrál překvapivě Angličan Clements, Zuska byl čtrnáctý

Golfový turnaj Czech Masters vyhrál překvapivě Angličan Todd Clements a oslavil první triumf na DP World Tour. Jiří Zuska skončil ve Vysokém Újezdě na děleném 14. místě těsně za historickým českým maximem Filipa Mrůzka.

Golfový turnaj Czech Masters, na snímku Jiří Zuska.

Clements na Albatrossu dva dny před 27. narozeninami dosáhl na životní výsledek, dosud nikdy nebyl na turnaji elitní evropské tour ani v nejlepší desítce. V dnešním finálovém kole 394. hráč světového žebříčku díky vyrovnanému rekordu hřiště předstihl krajana Matta Wallace a s výsledkem 22 ran pod normu hřiště ho porazil o jeden úder.

Čtyřiadvacetiletý Zuska, který jako jediný z osmi domácích zástupců v pátek prošel cutem, se dělil s dalšími sedmi soupeři o 14. místo se skóre -14. Mrůzek před dvěma lety na Czech Masters skončil dvanáctý.

Golfový turnaj Czech Masters evropské série DP World Tour ve Vysokém Újezdu na Berounsku (par 72, dotace 2 miliony dolarů):