Kaskáda Golf Challenge vyhrál Ital Scalise, Pospíšil byl patnáctý

Golfový turnaj Kaskáda Golf Challenge v Kuřimi u Brna vyhrál Ital Lorenzo Scalise a připsal si první vítězství na druhém nejvyšším evropském okruhu Challenge Tour. Sedmadvacetiletý hráč zvítězil o tři rány před Španělem Manuelem Elvirou.

Ital Lorenzo Scalise na archivním snímku

Z českých golfistů si vedl nejlépe Michal Pospíšil, i když neudržel šestou příčku, která mu patřila po sobotě. Nakonec obsadil dělené 15. místo se skóre -4. Za vítězem zaostal o osm úderů.

Třináctiletý Louis Klein, který postoupil do finálových kol jako nejmladší hráč v historii Challenge Tour, si v závěru turnaje pohoršil. Po třech kolech, v nichž zahrál shodně 71 ran, dnes zaznamenal o pět úderů více a propadl se o 15 míst na 54. pozici.

S českým talentem se o toto umístění podělil i další domácí hráč David Tomi.

Golfový turnaj mužů Kaskáda Golf Challenge série Challenge Tour v Kuřimi (par 71, dotace 265.000 eur):